W Far Cry 6 utkwimy w umyśle szaleńca. 12 minut rozgrywki z Vaas: Insanity

Far Cry 3 - Vaas (z easter egga w Far Cry 6) i zakopany w ziemi główny bohater
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W internecie pojawił się dziś pierwszy oficjalny gameplay z nadchodzącego DLC do Far Cry 6. W dodatku wcielimy się w uwielbianego złoczyńcę.

Vaas jako postać grywalna brzmi jak świetny pomysł, ale Ubisoft niekoniecznie dostarczy nowy dodatek w takiej formie, w jakiej byśmy chcieli.

Zagramy Vaasem w Far Cry 6

Seria Far Cry 6 dość nieoczekiwanie zasłynęła charyzmatycznymi “czarnymi charakterami”, szczególnie od trzeciej części cyklu. To wtedy gracze mogli poznać po raz pierwszy Vaasa Montenegro, psychopatycznego zbira, który wyjaśnił nam definicję szaleństwa.

Gracze od dawna proszą o powrót tej postaci, nawet w formie kolejnej gry czy dodatku. Ubisoft najwyrwaźniej wysłuchał uwag graczy, gdyż już wcześniej zapowiedziano szereg dodatków do FC6, w których wcielimy się w największych “złoli” serii.

Na samym początku będziemy mieli okazję zagrać Vaasem z FC3. W sieci pojawił się pierwszy gameplay z Vaas: Insanity. Zobaczycie go poniżej.

Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka widać tutaj charakterystyczne cechy serii. Gra zaczyna się w momencie, gdy główny bohater zabija Vaasa, a ten najwyraźniej przenosi się do psychodelicznego świata. Niestety nie mamy zbyt wielu informacji na temat samej fabuły, ale ta wydaje się dość drugorzędną sprawą. Wiele wskazuje na to, że Ubi dostarczy nam DLC w formie roguelike’a, w którym będziemy przemierzać specjalnie zaprojektowaną wyspę, a także walczyć z kolejnymi tuzinami wrogów. I to najpewniej na strzelaniu spędzimy najwięcej czasu.

W 2022 roku dostaniemy także DLC, w których wcielimy się w Pagana Mina (FC4) i Johna Seeda (FC5). Niestety, nie wiemy, czy będą odbiegać gameplayowo od Vaas: Insanity.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie