Far Cry 6 - protagonistka

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Far Cry 6 połączy FPP z TPP, ale ty o niczym nie zdecydujesz

Far Cry 6 pozwoli graczom dokładnie obejrzeć swoją postać. Współtwórca gry wspomniał, że tytuł będzie czasem zmieniał perspektywę.

Nowe Far Cry zapowiada się wyjątkowo intrygująco. O ile mamy tu do czynienia z oklepaną formułą serii, Ubisoft pokusił się o kilka bardziej lub mniej pożądanych zmian. Jedna z nich dotknie perspektywy gracza.

Narrative Director gry, Navad Khavari, udzielił wywiadu serwisowi GameSpot. Deweloper opowiedział w nim o zmianie widoku z FPP na TPP, która będzie występowała w określonych momentach zabawy.

W trakcie gry będziemy mogli wielokrotnie spojrzeć na naszą postać w pełnej krasie. Oznacza to, że personalizacja naszego bohatera będzie miała w Far Cry 6 większy sens, niż w poprzedniej odsłonie serii.

W przerywnikach, (perspektywa trzeciej osoby – red. ) to coś, co zespół wypróbował już na początku i było to zaskakująco płynne. Od razu poczuliśmy, że zapewnia to więcej połączenia z podróżą Dani (…).

Gracze będą mogli również obejrzeć swojego dostosowanego protagonistę w tych realistycznych przerywnikach. W Obozach Partyzanckich gracze będą mieli okazję zobaczyć w pełni spersonalizowaną postać, od plecaka po ubrania.

– napisał Navid Khavari w rozmowie z GameSpot

W Far Cry 5 również mogliśmy zmienić wygląd postaci. Niestety, protagonista lub protagonistka rzadko kiedy byli widoczni w całości. Stylówkę bohatera lub bohaterki widzieliśmy głównie w momentach śmierci i na rozwieszonych w poszczególnych lokacjach listach gończych.

O ile w FC6 wciąż brakuje swobodnego przełączania się między widokiem FPP a TPP, zabawa perspektywą gracza jest miłą nowością. Kto wie, może w przyszłości Ubisoft da nam sporo swobody w kwestii dostosowania widoku?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się