Far Cry 6 kałuże

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Znudzony pies, odbicia w kałużach i przestrzelone opony. Oto garść realistycznych detali z Far Cry 6

Autor kanału Dan Allen Gaming na YouTube opublikował filmik, w którym zaprezentował 30 szczegółów z Far Cry 6.

Od premiery FC6 minęło już trochę czasu. Przez trzy tygodnie fani zdążyli już zajrzeć do wszystkich zakamarków w grze. I przekonali się, co tu dobrze działa, a co nie. Dan Allen Gaming postanowił zbadać realizm w produkcji i podzielić się paroma spostrzeżeniami. W efekcie powstał filmik FAR CRY 6 – 30 Amazing Details and Physics.

Część szczegółów ukazanych w wideo dowodzi, że szóstej odsłonie serii realizm nieobcy. Pięknie i prawdziwie prezentują się chociażby odbicia budynków w kałużach. Strzały wbite w drzewo już tam pozostają, a pozostawiony sam sobie pies (Boom Boom) rozkosznie bawi się sam ze sobą, jak na „prawdziwego” zwierzaka przystało.

Z drugiej strony niektóre zaprezentowane na nagraniu rozwiązania są dobrze znane fanom gier i nie ma w nich nic zadziwiającego. Na przykład NPC-e ginące od podpalenia nie są żadną ciekawostką. Niezbyt przekonująco wygląda też model zniszczeń pojazdów. Przykładowo autor filmiku kilka razy strzela z łuku w oponę, i choć za każdym razem trafia, powietrze schodzi dopiero za którymś razem.

Far Cry 6 zadebiutował 6 października 2021. Tytuł trafił na PC i konsole i zebrał całkiem pozytywne recenzje. Średnia ocen wersji pecetowej w serwisie Metacritic.com wynosi obecnie 75 procent (na podstawie 30 opinii krytyków). Nasz redaktor ocenił grę na 3,5. Pod tym adresem przeczytacie recenzję.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%