Far Cry 7 i Far Cry Multiplayer powstają. Możemy trafić do bardzo pożądanej lokacji

Far Cry 7 i Far Cry Multiplayer ponoć powstają. Dokąd trafimy?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Far Cry 7 i samodzielna gra oparta na trybie multiplayer mają obecnie znajdować się w produkcji. Tom Henderson przedstawia szczegóły, choć nie ma ich zbyt wiele.

Tom Henderson na Insider-Gaming przedstawia nowe rewelacje w sprawie potencjalnego Far Cry 7 i samodzielnej produkcji nastawionej na rozgrywkę multiplayer. Po dość “mieszanym” odbiorze ulepszonej edycji FC6, Ubisoft stawia chyba na nieco bezpieczniejsze podejście. Nie ma się zresztą co dziwić, skoro firma ma olbrzymie problemy, a nowe części ich flagowych marek, rozpatrywane są najpewniej jako ratunek z kryzysu.

Far Cry 6 i samodzielna gra dla wielu osób

Takim ratunkiem może okazać się nowa część serii Far Cry. Znany insider Tom Henderson uzyskał nowe informacje od źródeł w Ubisofcie, które jednak chcą pozostać anonimowe. Co ciekawe, insider widział ponoć screeny z produkcji multiplayer mające świadczyć o wiarygodności przecieków. Nie może jednak pokazać ich publicznie. Mimo wszystko i tak poznaliśmy parę bardzo ciekawych szczegółów.

Początkowo Far Cry 7 powstawał jako tytuł z oddzielnym trybem multiplayer pod kryptonimem “Project Talisker”. Wtedy pozycja miała być tworzona także przez byłego “szefa” marki, Dana Hay’a. Ten później odszedł do Blizzarda, a Ubisoft zdecydował o innym losie produkcji. Postanowiono podzielić projekt na dwie gry – klasyczną singleplayerową odsłonę “Project Blackbird” i osobną grą skupioną wokół rozgrywki wieloosobowej “Project Maverick”. Ponoć spory udział w ich tworzeniu ma Ubisoft Montreal.

Dwa źródła, które poprosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ nie zostały upoważnione do mówienia o informacjach o firmie, powiedziały, że szczegóły są nadal rozmyte, a Maverick zmienił się wiele razy w ciągu ostatniego roku. Jednak Insider Gaming rozumie, że gra jest osadzona w alaskańskiej dziczy i jest obecnie extraction shooterem z mechanikami takimi jak permadeath, system plecaków, kontrakty i tym podobne.

– informuje Henderson

Extraction shooter na Alasce? No ba!

W 2015 roku Ubisoft sporządził ankietę “gdzie chciałbyś zobaczyć kolejne gry z serii Far Cry?” i wtedy jedną z odpowiedzi była właśnie “Gra Far Cry osadzona w dziczy na Alasce i traktująca o przetrwaniu w ekstremalnych warunkach”. Można więc bezpiecznie założyć, że wielu fanów udzielało takiej odpowiedzi. Henderson twierdzi, że aspekt “survivalu” jest dla deweloperów ważniejszy niż potyczki z innymi graczami. Czyżby Ubisoft w końcu dał radę wydać udaną grę-usługę? Co ciekawe, tytuł może również zawierać postacie z poprzednich odsłon cyklu.

Rzekome screenshoty przedstawiały skrzynie z lootem, strefy ekstrakcji i tym podobne mechaniki. Na razie więcej szczegółów na temat samodzielnej produkcji singleplayer nie są znane. Można jednak założyć, iż tytuł również zostanie osadzony w podobnym klimacie, skoro obydwie gry wywodzą się z jednego projektu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie