Fani Dead Space powinni zobaczyć nowy zwiastun Negative Atmosphere

W sieci wylądował krótki, lecz naprawdę niezły filmik promujący Negative Atmosphere. To horror mocno inspirowany serią Dead Space, w którym gracz musi walczyć z tajemniczym wirusem, a konkretniej – efektami jego działania.

Sunscorched Studios prezentuje nowy zwiastun Negative Atmosphere, niezależnego horroru science fiction zainspirowanego kultową serią Dead Space. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 4 i oferuje perspektywę z trzeciej osoby.

Fabuła gry przenosi nas do roku 2234. Trwa zimna wojna we wszechświecie, a ludzie zdołali stworzyć sztuczną inteligencję opartą na organicznych procesorach. Jak możecie się domyślić, przełom stał się zarazem zgubą dla naszej rasy.

Gracz wciela się w Samuela Edwards’a, 49-letniego byłego lekarza wojskowego, który znajduje się na pokładzie kosmicznego statku towarowego TRH Rusanov. Wybucha tam tajemnicza choroba, która powoduje, że wszystkie roboty i personel mutują i przekształcają się w przerażające stworzenia. Ich celem jest jedno – zniszczyć wszystko, co nie zostało jeszcze zainfekowane wirusem. Na nasze szczęście/nieszczęście, tym wszystkim jesteśmy my.

Edwards musi przetrwać, lecz podczas postępów w grze jego stan psychiczny coraz bardziej się pogarsza i zaczynają się halucynacje. Może dlatego Samuel ginie na nowym trailerze?

Data premiery Negative Atmosphere nie została ustalona, lecz do końca 2019 roku deweloper obiecuje wydać wersję demo gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: