Remaster Fallout New Vegas “byłby niesamowity”, uważają współtwórcy serii

Fallout New Vegas Remaster
Newsy PC PS3 X360

Fallout New Vegas do dziś uważany jest za jedną z najlepszych części serii. Obsidian ponoć nie pracuje nad odświeżeniem, ale… kto wie? Może kiedyś?

Tim Cain i Leonard Boyarsky to dwóch reżyserów z Obsidianu, dzięki którym mogliśmy zagrać m.in. w naprawdę udane The Outer Worlds. Współtwórcy także i Fallouta w niedawnej rozmowie z TheGamer podkreślili, że bardzo chętnie zagraliby w odświeżone wydanie New Vegas, czyli jednej z najlepiej przyjętych części serii.

W wywiadzie Cain zapytał, czy jego kolega nie uważa, że odświeżenie kultowego dziś RPG-a od studia Obsidian Entertainment nie byłoby ciekawe. “Nie, żeby to ode mnie zależało, ale czy graficzny remaster Fallout New Vegas nie byłby niesamowity?” – zapytał. Jego kolega odpowiedział szybko i bez namysłu: “To byłoby niesamowite”.

Oczywiście powyższe słowa nie dowodzą niczego, ale nawet twórcy ze studia uważają, że New Vegas zasługuje na odświeżenie. Oczywiście fani liczą bardziej na kolejną część w formie choćby New Vegas 2, ale niestety tak się ponoć nie dzieje. Tak przynajmniej uważa Obsidian. Firma zajęta jest wieloma różnymi projektami, ale zgodnie z zapewnieniami twórców, nie ma wśród nich nic związanego z Falloutem. To o tyle dziwne, że fani poniekąd na to liczyli. Po przejęciu studia przez Microsoft korporacja mogła zainteresować się wskrzeszeniem spin-offa. Tak się jednak nie stało, a New Vegas 2 ponoć nie powstaje.

Jednakże Cain i Boyarsky niedawno ujawnili The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition. To ulepszona z myślą o next-genach edycja The Outer Worlds. Istnieje więc spora szansa na to, że twórcy pamiętają o swoich poprzednich markach. Teraz tylko trzymać kciuki, że na pustkowia faktycznie kiedyś wrócą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie