Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fallout 76 ominie Steam. Jeśli czekacie na betę, mamy świetne wieści

Bethesda nie zamierza udostępniać Fallout 76 na Steam, przynajmniej w dniu debiutu. Wydawca idzie zatem torem, jaki ostatnio pokazało Epic Games ze swoim Fortnite na smartfony.

Bethesda opublikowała na oficjalnej stronie Fallout 76 F.A.Q. dotyczące testów gry. Przypominamy, że beta (tutaj określana jako B.E.T.A.) wystartuje w październiku tego roku, lecz oficjalna data rozpoczęcia nie została jeszcze ogłoszona.

Fallout 76 na premierę nie dla Steam

Jak tłumaczy deweloper: Zarówno wersja B.E.T.A., jak i sama gra będą dostępne na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC (wyłącznie za pośrednictwem Bethesda.net). Informacja o datach uruchomienia wersji B.E.T.A. na poszczególnych platformach zostanie opublikowana tutaj oraz na profilach gry (@Fallout) na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Wersja B.E.T.A. zostanie uruchomiona w pierwszej kolejności na konsoli Xbox One.

Czego tutaj brakuje? Oczywiście platformy Steam. Bethesda nie uściśla, dlaczego nie zamierza wydawać swojej gry za pośrednictwem Steam, lecz sprawa wydaje się raczej prosta. Podobną decyzję podjęło niedawno Epic Games, jeśli chodzi o wydawanie Fortnite na Androida. Gra nie będzie korzystać z Google Play jako platformy dystrybucyjnej. Zamiast tego użytkownicy telefonów pobiorą instalator bezpośrednio ze strony dewelopera. Epic Games powiedziało wprost, że 30% “podatek”, który nakłada Google, nie odzwierciedla wkładu tej firmy w tworzenie i utrzymywanie gry – która, szczerze mówiąc, jest minimalna.

Ze Steam jest podobnie – tutaj również deweloperzy muszą podzielić się z Valve zyskiem, który wynosi 30%. Bethesda widocznie chce tego uniknąć i przy okazji stara się rozbudować bazę użytkowników swojej własnej platformy.

Oczywiście nie jest powiedziane, że Fallout 76 w późniejszym czasie nie wyląduje na Steam. Prawdopodobnie tak się stanie, analogicznie jak miało to miejsce w przypadku Fallout Shelter. Ten tytuł miał swoją premierę w lipcu 2016 roku na Bethesda.net, a w marcu 2017 roku pojawił się na Steam.

Beta Fallout 76 to pełna wersja gry

Kolejną ciekawą informacją wyciągniętą z F.A.Q. na temat testów Fallout 76 jest ta dotycząca zawartości bety. Obecnie w naszych planach jest udostępnienie wersji B.E.T.A., która będzie pełną wersją gry, a także przeniesienie postępów graczy do właściwej rozgrywki popremierowej – zaznacza Bethesda.

Jest to naprawdę świetna wiadomość dla graczy, ponieważ przed premierą otrzymamy dostęp do pełnej wersji Fallout 76 (jeśli plany się nie zmienią) i już po debiucie nie będziemy musieli rozpoczynać całej przygody od początku.

Pamiętajcie, że jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do wersji B.E.T.A. jest złożenie zamówienia przedpremierowego na grę Fallout 76. Tytuł będzie miał swoją oficjalną premierę 14 listopada tego roku, czyli mniej więcej miesiąc po rozpoczęciu testów beta.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się