Fortnite na Androida omija Google Play! Epic Games „nie zgadza się na 30% podatek”

Fortnite na Androida omija Google Play! Epic Games „nie zgadza się na 30% podatek”
Mobile Newsy

Niepotwierdzone informacje z początku tygodnia okazały się prawdziwe. Fortnite na Androida nie pobierzesz z Google Play. Epic Games robi tutaj zabieg podobny do tego, jaki widzimy w przypadku wersji gry na PC.

Kilka dni temu do sieci przedostały się informacje, jakoby Fortnite na Androida zostało wydane poza sklepem Google Play. Jak się okazuje, jest to prawda, co potwierdza Epic Games na łamach brytyjskiego Eurogamera.

Fortnite na Androida tylko ze strony Epic Games

Epic Games zaznacza, że nadchodzące wydanie Fortnite  dla systemu Android nie będzie korzystać z Google Play jako platformy dystrybucyjnej. Zamiast tego użytkownicy telefonów pobiorą instalator bezpośrednio ze strony dewelopera. Sytuacja jest podobna do tego, jak Fortnite działa na PC, gdzie Epic Games podjął decyzję o ominięciu platformy Steam i dostarczeniu gry za pośrednictwem własnego launchera.

Deweloperzy postanowili nawet pokazać wspomnianej redakcji, jak działa procedura instalowania Fortnite na Androida. Jeden z redaktorów otrzymał od Epic Games smartfona Samsung Galaxy S9+ z dostępem do pobrania i instalacji gry.

Jakie wnioski? Jak donosi brytyjski Eurogamer, procedura instalacji jest stosunkowo bezbolesna, choć bardziej skomplikowana niż w Google Play. Instalator jest pobierany jako standardowy plik APK, który po uruchomieniu prosi nas o dostosowanie ustawień bezpieczeństwa (tylko dla tego pliku), aby umożliwić instalację pełnej wersji gry. Podobną procedurę widzimy podczas uruchamiania Fortnite po raz pierwszy, lecz później tytuł ładuje się dokładnie tak, jak każda standardowa gra, którą możesz pobrać z Google Play. Podczas testowania Fortnite Android na telefonie S9+, gra została zaktualizowana i załatana – wszystko przebiegało bezproblemowo po uruchomieniu tytułu i nie wymagano żadnych dalszych ustawień zabezpieczeń.

Dlaczego nie z Google Play?

Tutaj tłumaczenie Epic Games jest proste – chodzi o pieniądze. Tim Sweeney z Epic podkreśla, że 30% „podatek”, który nakłada Google, nie odzwierciedla wkładu tej firmy w tworzenie i utrzymywanie gry – która, szczerze mówiąc, jest minimalna.

Deweloperzy chcieliby również, by wersja Fortnite na iOS była dystrybuowana przez ich własny system, lecz w tym przypadku jest to niemożliwe ze względów technicznych, dlatego tytuł pobieramy ze sklepu iTunes App Store.

Fortnite Android na telefon – data premiery razem z Samsung Galaxy Note 9

Nieoficjalne wieści głoszą, że Fortnite Battle Royale na system Android zadebiutuje wraz z nowym urządzeniem Samsung Galaxy Note 9. Co więcej, jako gra ekskluzywna na wspomniany smartfon. Wyłączność ma wynosić 30 dni i dopiero po tym okresie tytuł ma się pojawić do pobrania dla wszystkich użytkowników Androida w sklepie Google Play.

Zamówienia przedpremierowe na Samsung Galaxy Note 9 będziemy mogli składać od 14 sierpnia, a smartfon zadebiutuje na rynku dziesięć dni później – 24 sierpnia. Oznacza to, że jeśli plotki są prawdziwe, data premiery Fortnite Android dla wszystkich graczy została wyznaczona na 23/24 września tego roku.

Oficjalnie Epic Games ogłosiło jedynie – i to dosyć dawno – że premiera wersji Fortnite Android jest przewidziana na lato. Przedstawiony scenariusz zakłada natomiast, że debiut nastąpi z początkiem astronomicznej jesieni i dosłownie godziny po zakończeniu lata.

Kolejne nieoficjalne informacje zwiastują bonusy dla kupujących Samsung Galaxy Note 9. Należą do nich darmowe V-dolce o wartości od 100 do 150 dolarów (do wykorzystania w grze), darmowe skórki i wiele więcej. Co więcej, Fortnite na Samsung Galaxy Note 9 miałoby obsługiwać Samsung S-Pen, umożliwiając obsługę gry stylusem, co zapewniłoby większą precyzję namierzania przeciwników i strzelania.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie