Fallout 5 powstaje, ale Todd Howard nie chce nic komentować

Fallout 5
Newsy

Po obejrzeniu najnowszego serialu od Amazon Prime Video gracze masowo rzucili się do ogrywania poszczególnych części kultowej serii od Bethesdy. Szybko jednak pojawiło się pytanie o, to kiedy będzie premiera Fallout 5. Choć gra jest obecnie przygotowywana, to Todd Howard nie chciał komentować jej przyszłości. Szkoda.

Fallout 5 powstaje, ale wiemy niewiele

Część graczy zaczęła zastanawiać się, co z tym nowym Falloutem. Wiemy, że Bethesda opracowuje Fallout 5, podobnie zresztą jak nowe The Elder Scrolls, ale pierwsza z tych gier pozostaje ogromną tajemnicą. Ciężko przewidzieć, kiedy tytuł miałby pojawić się na rynku. Z okazji zwiększonego zainteresowania marką o grę zapytany został Todd Howard z Bethesdy. Jego odpowiedź raczej nikogo nie zadowoli:

Nie chcę nadawać dat czemukolwiek.

Todd Howard

Zobacz: Świetny czas, aby być graczem

Dlaczego to tyle trwa?

Jako gracze potrafimy być cierpliwi, ale nawet i nasza cierpliwość może się kończyć. No bo w końcu ile mamy czekać na nową odsłonę serii od Bethesdy? Jasne, rok temu otrzymaliśmy Starfield, a niedługo pojawi się pewnie nowa gra w uniwersum The Elder Scrolls. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy mocno spragnieni postapokaliptycznego świata. W sprawie wypowiedział się jeden z twórców “piątki”:

Dlaczego to tyle trwa? Ostatecznie wszystko sprowadza się do najważniejszego zasobu ze wszystkich – ludzi. Jak w każdym zespole deweloperskim, mamy utalentowanych ludzi, którzy potrzebują czasu, aby stworzyć świetne rzeczy. Nie możemy więc zrobić wszystkiego na raz.

Emil Pagliarulo

Możemy śmiało założyć, że gra nie pojawi się na rynku w ciągu najbliższych paru lat. Szkoda, bo po obejrzeniu serialu i ponownemu ograniu poszczególnych odsłon, coś nowego sprawdziłoby się wręcz idealnie.

Źródło: Twitter GameSpot

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie