Fallout 4 – otwarty świat z możliwościami, jak w GTA V

Deweloperzy nie ukrywają, że produkcja od Rockstar wywarła spory wpływ na to, jak będzie wyglądała wolność w Fallout 4.

Zmartwiła Was wiadomość, że Fallout 4 odpalimy na konsolach nowej generacji tylko w 30 klatkach na sekundę? Jeśli w zamian mamy dostać bardziej złożony świat i więcej możliwości podczas rozgrywki, to chyba warto przymknąć oko.


Todd Howard – dyrektor kreatywny Bethesdy – podczas rozmowy z serwisem GameSpot przyznał, że GTA V wywarło ogromny wpływ na współczesne tytuły.

Cóż, w naszych grach chcemy dać graczom całkowitą swobodę. Sądzę, że pod tym względem to właśnie GTA V odniosło największy sukces, więc teraz staramy się osiągnąć to samo. Patrzę na tę grę i myślę: “To niewiarygodne, po prostu nie mogę zrozumieć, jak oni to zrobili” – mówi Todd Howard.

To, co staramy się stworzyć, to poczucie, że możesz pójść gdziekolwiek i zrobić co tylko zechcesz. Tak jak w GTA V, które wrzuca gracza do otwartego świata, którego stajemy się reżyserem. To fenomenalna gra – zachwala Howard tytuł od Rockstar.

Przypominamy, że jednym z przejawów wolności w świecie Fallout 4 będzie możliwość budowania własnego domostwa ze znalezionych przedmiotów. W grze znajdziemy również sporo modyfikacji, a co ciekawe, Bethesda chce rozbujać wokół tytułu społeczność moderów zapowiadając, że mody zainstalujemy nie tylko w wersji gry na PC, lecz również na Xboksa One i prawdopodobnie na PS4.

Premiera gry na wspomnianych platformach nastąpi 10 listopada tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

14 Shares
Share14
+1
Tweet