Fallout 4 – rozdzielczość 1080p na każdej platformie. Mody możliwe na PS4

Twórcy gry zapewniają, że również na konsolach zobaczymy rozdzielczość full HD. Jeśli chodzi o mody na PlayStation 4, to jeszcze nic straconego.

Todd Howard – dyrektor kreatywny Bethesdy – podczas targów E3 uciął sobie krótką pogawędkę z dziennikarzem serwisu Digital Spy. Potwierdził wówczas, że nadchodzący Fallout 4 zadziała w rozdzielczości 1080p na każdej platformie, na którą jest szykowany. Przypominamy, że chodzi o PC oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera gry 10 listopada tego roku.


W przypadku blaszaków możemy oczywiście liczyć na 60 fps-ów, lecz na konsolach akcja zostanie przedstawiona w płynności 30 klatek na sekundę.

Todd Howard odniósł się również do kwestii modów. Jak pisaliśmy wcześniej, twórcy obiecują możliwość ich instalowania nie tylko w wersji gry na PC, lecz również na Xboksa One. Trudniej sytuacja wygląda w przypadku PlayStation 4, choć deweloperzy nie składają broni. – Będzie dobrze. Dołożymy wszelkich starań, by mody były dostępne również na PS4, lecz jeśli Sony powie “nie”, nic nie zdziałamy. Nie sądzę jednak, by Sony odmówiło – twierdzi Todd Howard.

Deweloper zaznacza również, że w pierwszej kolejności studio zajmie się kwestią modów do Fallout 4 na PC, następnie rozpoczną się prace nad wsparciem modyfikacji dla Xboksa One i dopiero na końcu rozważona zostanie kwestia wprowadzenia modów na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

21 Shares
Share21
+1
Tweet