FaceApp i 25 postarzonych postaci z gier. Kto najlepszy?

Aplikacja FaceApp trafiła na telefony ponad 100 mln użytkowników, a sieć zalewają kolejne stare zdjęcia młodych ludzi. Apka sprawdza się również w odniesieniu do wirtualnych postaci – sami zerknijcie jak wygląda stary Wiedźmin Geralt, Nathan Drake, Lara Croft czy Kratos z God of War.

Aplikacja FaceApp jest dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS i doczekała się już ponad 100 milionów pobrań. Działanie apki jest bardzo proste – wrzucamy zdjęcie z twarzą i za pomocą różnych filtrów zmieniamy wizerunek.

Jednym z popularniejszych filtrów jest ten postarzający. Najlepsze jest to, że daje on naprawdę fenomenalne efekty i wypluwa z siebie bardzo wiarygodne przeróbki. Dotyczy to również postaci z gier – zerknijcie do poniższej galerii (dzięki gamerevolution i glitched.africa)!

Choć zabawa z FaceApp może być przednia, w sieci pojawiły się obawy, że program zbiera zbyt wiele informacji na nasz temat. Pikanterii wszystkiemu dodaje fakt, że aplikacja należy do rosyjskiej spółki.

Sprawą zainteresowało się nawet Polskie Ministerstwo Cyfryzacji. Czy naprawdę wiedza o tym jak będziemy wyglądać za 50 lat jest tak cenna by sprzedawać za nią zasoby do wszystkich naszych danych w telefonie!? I jeszcze do Rosji… Nie nauczyliśmy się doświadczeniem ostatnich wycieków danych z Facebooka. Nie nauczyliśmy się też doświadczeniem afery Cambridge Analytica! Ministerstwo Cyfryzacji z inicjatywy Marek Zagórski podejmie stosowne kroki prawne względem aplikacji”– napisał na Facebooku Marek Kawecki – dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.