Fabuła The Last of Us: Part 2 – fani analizują zwiastun i mają naprawdę ciekawą teorię

Fabuła The Last of Us: Part 2 – fani analizują zwiastun i mają naprawdę ciekawą teorię
Newsy Polecamy PS4

Fabuła The Last of Us: Part 2 to jedna wielka niewiadoma, a pierwszy zwiastun tytułu, który mogliśmy obejrzeć podczas PlayStation Experience 2016, w zasadzie niczego nie wyjaśnia, rodząc jedynie kolejne pytania. Na filmiku (przypominamy poniżej) widzieliśmy Ellie grającą na gitarze w pokoju mieszkania, którego podłogę wyścielały zakrwawione zwłoki. Po jakimś czasie pojawia się Joel (nie widzimy jego twarzy) z pytaniem: Co teraz zamierzasz zrobić? Dziewczyna odpowiada zdecydowanie: Zabić ich wszystkich.

Naughty Dog zdradziło ponadto, że głównym motywem gry będzie zemsta, a gracz wcieli się tym razem w Ellie. Jakie wnioski z tych szczątkowych informacji wyciągają fani czekający na The Last of Us: Part 2?

Największą popularnością cieszy się wersja mówiąca o tym, że na początku rozgrywki Joel zostanie zabity i to właśnie jego ciało znajduje się w pomieszczeniu, w którym Ellie odgrywa swoją pieśń. Mężczyzna przychodzi do dziewczyny, lecz jako duch/zjawa, którą tylko ona może zobaczyć. Zaślepiona rządzą zemsty rusza w pogoń za mordercami…

Kto wie, może Naughty Dog rzeczywiście szykuje na początku The Last of Us: Part 2 szok porównywalny z tym, jaki przeżyliśmy w pierwszej części gry. Z drugiej strony można jednak zapytać – znowu podobny motyw zamiast czegoś oryginalnego? Poczekamy, zobaczymy, choć ustawienie fabuły pod takim kątem może uzasadniać nieodpartą chęć zemsty, którą ma kierować się Ellie.

Sądzicie, że taki scenariusz się sprawdzi?

Fabuła The Last of Us: Part 2 ze wsparciem scenarzystki serialu Westworld

The Last of Us: Part 2 zostało zapowiedziane podczas PlayStation Experience 2016, lecz póki co deweloperzy ze studnia Naughty Dog nie ujawnili zbyt wielu szczegółów na temat produkcji.

Wiadomo jednak, kto będzie odpowiadał za opowieść, którą przedstawi gra. Głównym scenarzystą nadal pozostaje Neil Druckmann, lecz wspomoże go Halley Wegryn Gross, która odpowiadała ostatnio za scenariusz dwóch odcinków będącego obecnie na topie serialu Westworld.

Halley to moja super współscenarzystka. Nie mogę się doczekać, by podzielić się szczegółami na temat opowieści. Spoiler: jest intensywnie – pisze Neil Druckmann w serwisie Twitter.

Fabuła pierwszej części TLoU była najmocniejszym punktem gry, zatem liczymy na to, że historia The Last of Us: Part 2 również wystrzeli nas w kosmos.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie