Fabuła Gravity Rush 2 na PS4. Są pierwsze szczegóły

Kat wpakuje się w niemałe tarapaty. Bez swoich super mocy wyląduje w innym wymiarze.

Nie wiem jak dla Was, lecz dla mnie jedną z największych niespodzianek targów TGS 2015 była zapowiedź Gravity Rush 2 na PlayStation 4. Sony Computer Entertainment Japan otworzyło już oficjalną stronę gry, z której można wyciągnąć kilka szczegółów, prezentujących zarys fabuły.

Informacje na wspomnianej stronie zostały podane w języku japońskim, a ich przetłumaczeniem zajął się serwis Gematsu. No i co z nich wynika?

Fabuła Gravity Rush 2 rozegra się tuż po akcji z pierwszej części gry. Nad Hekseville ponownie rozpęta się potężny grawitacyjny sztorm, którego przyczynę musi zbadać Kat, jej partnerka Raven oraz oficer Syd. Niestety, zanim któryś z bohaterów zdąży cokolwiek zrobić, ogromny wir wciąga ich do swojego wnętrza.

Po tym wszystkim nasi bohaterowie trafiają do innego wymiaru, a konkretniej – do Banga Village, gdzie ludność spędza życie na pracy w kopalni. Kat została rozdzielona ze swoim kotem, który dawał jej możliwość manipulowania grawitacją. Dziewczyna nie posiada więc swoich mocy i spędza czas na ciężkiej pracy w kopalni. Pewnego dnia, kiedy wyrusza do kamieniołomu razem z Syd’em, na ich drodze pojawia się Nevi – Czarny Owad. Oboje są w niezłych tarapatach, lecz wówczas…

No właśnie, co będzie dalej? Pewnie równie ciekawie jak dotychczas. Premiera Gravity Rush 2 została zapowiedziana na przyszły rok (konkretnej daty jeszcze nie znamy).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.