F1 2016 z konsolową jakością na iOS oraz Android

F1 2016 z konsolową jakością na iOS oraz Android
Mobile Newsy

Codemasters zapowiada przenośną odsłonę swoich wyścigów.

Niespodzianka od Mistrzów Kodu! Deweloper zapowiedział poprzez oficjalny blog F1 2016 na urządzenia przenośne. – Gra zmierza na iOS, tvOS i urządzenia z systemem Android. Zagracie jeszcze tej jesieni – ujawnia ekipa Codemasters.

Najciekawsze w tym wszystkim to, że mamy dostać produkt zbliżony jakością do stacjonarnych konsol. – Oficjalne teamy, kierowcy oraz trasy, w tym nowiutki tor w Baku z obecnego sezonu. Będziecie mogli cieszyć się najpopularniejszym sportem motorowym świata, z wizualną jakością jak na konsolach, gdziekolwiek jesteście – podkreślają twórcy gry.

Wiadomo, że gra będzie płatna i to na razie tyle. Poniżej jedyny screen. Czekamy na więcej szczegółów a Wy piszcie, czy jesteście chętni na takie mobilne F1 2016.

F1 2016 na urządzenia przenośne.
F1 2016 na urządzenia przenośne.

F1 2016 już dostępne na dużych sprzętach

F1 2016 to najbliższa rzeczywistości gra o królowej sportów motorowych w historii. Znalazły się w niej wszystkie zespoły i tory z sezonu 2016, co oznacza, że gracze wezmą udział również w Grand Prix Europy w Baku.

Po raz pierwszy w serii dostępne będzie służące rozgrzewce opon okrążenie testowe. Wprowadzono manualny start, pozwalający już na początku zyskać przewagę na rywalami, i wiernie oddano reguły Formuły 1 – na trasę powraca ikoniczny samochód bezpieczeństwa, a w grze znalazła się również zasada wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. F1 2016 oferuje całkiem nowy, rozbudowany tryb kariery, w którym swoją legendę budować będziemy przez 10 sezonów oraz możliwość zabawy wieloosobowej, na czele z wyścigami w których weźmie udział 22 graczy.

F1 2016 zadebiutowała 19 sierpnia na PC (sugerowana cena 199,90 zł) oraz konsolach obecnej generacji (PS4 i Xbox One – 259,90 zł).

F1 2016 – tak prezentuje się tryb kariery

Tryb kariery czyli uwielbiany przez graczy element serii o Formule 1, powraca w jej najnowszej odsłonie. Dzięki temu każdy będzie mógł poczuć się jak wschodząca gwiazda najbardziej prestiżowego motorowego sportu na świecie. Ten aspekt gry przedstawia bliżej poniższy zwiastun.

Brytyjscy deweloperzy nie ukrywali, że tryb kariery był tym, czego fani serii domagali się najbardziej. Deweloper posłuchał ich próśb, a kariera nie tylko powraca, ale doczeka się szeregu znaczących usprawnień. Swoją legendę w elitarnym światku Formuły 1 gracze będą budować na przestrzeni 10 sezonów. W tym czasie muszą dbać o wypełnianie celów stawianych przez szefostwo teamu, dla którego jeżdżą, współpracować z mechanikami i brać aktywny udział w ulepszaniu bolidu, a także podejmować wiele strategicznych i mogących zaważyć na ich przyszłości decyzji nie tylko na torze, ale również poza nim.

F1 2016 – australijski tor w akcji

Na koniec przypominamy trochę rozgrywki z nowej odsłony Formuły 1. To przejazd po torze w austriackim mieście Spielberg, który z pewnością nie należy do prostych.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie