F1 2016 – elitarny świat Formuły 1 na nowym zwiastunie

Jeszcze niecały miesiąc i sami staniemy na linii startu.

19 sierpnia każdy fan Formuły 1 będzie mógł zasiąść za sterami ulubionego bolidu i poczuć się jak uczestnik najbardziej prestiżowego cyklu międzynarodowych wyścigów samochodowych. Wszystko dzięki F1 2016, która nakładem Wydawnictwa Techland zadebiutuje na polskim rynku. Zapraszamy do zapoznania się nowym zwiastunem produkcji i nowymi screenami.

Do gry, zgodnie z oczekiwaniami fanów, powraca tryb kariery, który tym razem będzie trwał 10 sezonów. W tym czasie gracze mogą zmieniać barwy klubowe, pracować wraz z zespołem mechaników i szukać rozwiązań, które pozwolą na zdobycie mistrzostwa zarówno w klasyfikacji jak i konstruktorów. Kariera w F1 2016 to zatem emocje na torze i poza nim. Przewidziano też rozbudowany tryb wieloosobowy dla 22 graczy. Każdy bolid w takim wyścigu będzie więc prowadzony przez żywego przeciwnika.

Niezmiernie ważnym aspektem gry jest wierne odwzorowanie zasad panujących w wyścigach Formuły 1. Przed startem gracz weźmie udział w okrążeniu testowym i rozgrzeje opony. Na tor powraca samochód bezpieczeństwa, po raz pierwszy w serii pojawia się też zasada wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, która weszła w życie po tragicznym wypadku Julesa Bianchiego w Japonii w 2014 roku. Kolejny detal, który docenią fani Formuły 1, to manualne operowanie gazem podczas zjazdu do pit stopu i kary za przekraczanie dozwolonego w tej sytuacji limitu prędkości.

F1 2016 będzie dostępna w wersjach na komputery PC (w cenie 199,90 zł) oraz konsole – PlayStation 4 i Xbox One (259,90 zł). Zamawiający grę przed premierą otrzymają edycję limitowaną, zawierającą pakiet “Career Booster”, dający wsparcie tempa badań i rozwoju bolidu w trybie kariery oraz dostęp do nowych wzorów kasków i laptopów.

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.