F1 2015 już w czerwcu. Szykujcie Kinecta i PlayStation Camera

Tytuł pojawi się na konsolach nowej generacji oraz PC.

Codemasters informuje, że jeszcze w czerwcu tego roku zagramy w symulator F1 2015. Gra powstaje z myślą o PS4, Xboksie One oraz PC. Twórcy postawili na całkowicie nowy silnik EGO Engine, który nie tylko wpłynie na lepszą grafikę, lecz również system fizyki.

Mistrzowie Kodu zaznaczają, że EGO Engine pozwolił ulepszyć rozgrywkę w ponad 20 obszarach. Pojawi się m.in. nowy system opon, jeszcze lepiej oddający realistyczne zachowanie pojazdów na trasie.

Posiadacze konsol mogą szykować Kinecta oraz PlayStation CameraF1 2015 wykorzysta bowiem funkcje głosowe tych akcesoriów. Będziemy mogli za ich pośrednictwem komunikować się z naszymi inżynierami, prosić o prognozę pogody czy zmianę opon przy kolejnym zjeździe do pit-stopu.

F1 2015 zaoferuje nam trzy tryby rozgrywki. Tutaj bez fajerwerków: Championship Season, Quick Race oraz Pro Season, który ma być naprawdę trudny. Jeśli nie jesteście jednak starymi wyjadaczami na torze, bez obaw. Według twórców nowy system fizyki sprawi, że wyścigi będą przystępne również dla osób o mniejszych umiejętnościach. Na zakończenie dostaniemy tryb sieciowy, w którym będziemy mogli sprawdzić się np. ze znajomymi.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.