Expedition Zero to horror na mroźnej Syberii. Zwiastun straszy oślizgłymi potworami

Expedition Zero - grafika
PC

Wreszcie wiosna! Jak można powitać pierwsze promienie słońca i przyjemne temperatury? Grając w survival horror osadzony na Syberii oczywiście. Poznajcie Expedition Zero.

To stworzony przez studio Enigmatic Machines tytuł, który miał swoją premierę 24 marca. Na razie zagracie w niego tylko na PC, ale niewykluczone, że w przyszłości trafi też na konsole.

W grze wcielamy się w ocalałego z radzieckiej ekspedycji naukowej nieszczęśnika, który będzie musiał przemierzyć nieprzyjazne lokacje i nie dać się przy okazji pożreć przerażającym potworom.

Z niebezpieczeństwami można sobie poradzić na wiele sposobów. W Expedition Zero postrzelacie, pouciekacie i będziecie się skradać. Nie zabraknie też zbierania ekwipunku, odblokowywania bezpiecznych stref i oczywiście zwiedzania kolejnych miejscówek.

Niestety gra nie zebrała zbyt wielu pozytywnych opinii na platformie Steam. Wielu graczy oceniających ten tytuł twierdzi, że nie jest on przesadnie zły, ale trudno też nazwać go specjalnie dobrym. Niektórzy skarżą się też na problemy techniczne i fakt, że historię da się ukończyć w około pięć godzin.

Cóż, przynajmniej atmosfera robi bardzo dobre wrażenie, a i potwory jeżą włos na karku. Nie jest to najlepszy horror niezależny, lecz być może spodoba się największym fanom gatunku. Szkoda, że twórcom nie udało się wycisnąć maksimum z tak fajnego settingu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia