Nowy horror na Unreal Engine 5 wygląda genialnie. Wypróbujemy go za darmo już teraz

EXP: War Trauma to przepiękny horror na UE5. Demo dostępne już teraz
Newsy PC

Na Steam pojawiło się demo pięknie wyglądającego horroru EXP: War Trauma. Opowiada on historię straumatyzowanego żołnierza z II Wojny Światowej.

EXP: War Trauma to horror od niezależnego studia Cortez Productions, który został zapowiedziany w ubiegłym roku. Od tamtej pory w zasadzie nic konkretnego o grze się nie dowiedzieliśmy. Teraz jednak ponownie możemy pobierać demo gry do sprawdzenia. Jeżeli nie chcecie ściągać plików ze Steam, możecie też obejrzeć 17-minutowy gameplay z całości, który znajdziecie poniżej.

EXP: War Trauma z pewnością ucieszy fanów next-genowej grafiki

Gra zapowiada się ciekawie z dwóch względów. Po pierwsze, to horror opowiadający historię żołnierza z II Wojny Światowej, który jest mocno straumatyzowany przez doświadczone w trakcie bitew zdarzenia. Jego mieszkanie nawiedzają koszmarne wspomnienia, a on sam nie wie, jak sobie z nimi poradzić. Pełna wersja gry ma nawet oferować wiele fragmentów bezpośrednio z okresu II WŚ. Podobno mamy spodziewać się “unikalnych mechanik” choć nie do końca wiemy, o co dokładnie chodzi.

Po drugie – gra działa na imponującym Unreal Engine 5. Od razu widać, że grafika zdecydowanie należy do atutów produkcji, choć przed twórcami i tak jeszcze sporo pracy. Nie znamy szczegółów, więc nie wiemy, czy skorzystano z technologii Lumen bądź Nanite. W każdym razie i tak wygląda naprawdę nieźle, szczególnie jak na mały, niezależny zespół. Pod paroma względami może przypominać jakość rodem z niedawnego Deppart (także do sprawdzenia za darmo), ale do oszałamiającego Unrecord sporo mu brakuje.

Jeżeli chcecie wypróbować krótki wycinek z gry, musicie udać się na platformę Steam, gdzie znajdziecie demo. Nie jest to jednak, jak podkreślają deweloperzy, reprezentacyjna wersja pełnej gry. O jej premierze nie wiemy na razie nic.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie