„To nie polityczna gra”. Producentka Eternals odpowiada na krytyczne recenzje

scena z filmu Eternals, w środku Phastos
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

Eternals zbiera jak do tej pory mieszane recenzje. Producentka filmu, Victoria Alonso, postanowiła odnieść się do krytycznych głosów.

Jedni są zachwyceni przedstawioną historią i doskonałą obsadą, inni skupiają się na kwestiach pozafilmowych. To właśnie do tych drugich skierowała swoją wypowiedź producentka Victoria Alonso. Poszło o Phastosa, pierwszego w uniwersum Marvela bohatera otwarcie homoseksualnego:

„Różnorodność i integracja nie są dla nas polityczną grą. To w 100% odpowiedzialność, ponieważ nie można osiągnąć globalnego sukcesu, jaki osiągnęliśmy z Disneyem, bez wsparcia ludzi wszelkiego rodzaju i z całego świata”

– powiedziała Alonso w przemówieniu na gali Outfest Legacy Awards.

Producentka odniosła się w ten sposób do zarzutów, jakoby obecność homoseksualnej postaci miałaby być elementem „politycznej poprawności”. W rzeczywistości Phastos jest jedynie przedstawicielem środowiska LGBT+ obecnego w każdym społeczeństwie.

Ze względu na homoseksualnego bohatera Eternals nie zobaczą widzowie w krajach arabskich. Disney nie zgodził się bowiem na ocenzurowanie filmu i usunięcie z niego wspomnianego wątku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie