scena z filmu Eternals, w środku Phastos

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

„To nie polityczna gra”. Producentka Eternals odpowiada na krytyczne recenzje

Eternals zbiera jak do tej pory mieszane recenzje. Producentka filmu, Victoria Alonso, postanowiła odnieść się do krytycznych głosów.

Jedni są zachwyceni przedstawioną historią i doskonałą obsadą, inni skupiają się na kwestiach pozafilmowych. To właśnie do tych drugich skierowała swoją wypowiedź producentka Victoria Alonso. Poszło o Phastosa, pierwszego w uniwersum Marvela bohatera otwarcie homoseksualnego:

„Różnorodność i integracja nie są dla nas polityczną grą. To w 100% odpowiedzialność, ponieważ nie można osiągnąć globalnego sukcesu, jaki osiągnęliśmy z Disneyem, bez wsparcia ludzi wszelkiego rodzaju i z całego świata”

– powiedziała Alonso w przemówieniu na gali Outfest Legacy Awards.

Producentka odniosła się w ten sposób do zarzutów, jakoby obecność homoseksualnej postaci miałaby być elementem „politycznej poprawności”. W rzeczywistości Phastos jest jedynie przedstawicielem środowiska LGBT+ obecnego w każdym społeczeństwie.

Ze względu na homoseksualnego bohatera Eternals nie zobaczą widzowie w krajach arabskich. Disney nie zgodził się bowiem na ocenzurowanie filmu i usunięcie z niego wspomnianego wątku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%