Epic Games Store w 2021 roku zarobiło średnio od każdego klienta na dużą kawę

Logo Epic Games Store kawa
PC

Epic Games Store rozdaje gry za darmo, więc niewiele osób decyduje się na ich kupowanie. No, taki wniosek możemy wysnuć z najnowszych danych opublikowanych przez platformę.

Podsumowanie roku udowadnia wzrost użytkowników i zysków, ale średnia wydatków każdego z nas nie powala.

Każdy z nas postawił Epic Games Store dużą kawę

Dużą, ale niezbyt wyszukaną. Raczej nie postawiliśmy platformie 194 mln Pumpkin Spice Latte w Starbucksie, a bardziej… tyleż samo dużych latte. Chyba że EGS woli średnie Cappucino – wtedy nawet zaoszczędzą parę groszy na każdym z nas.

To przydługie porównanie wynika z prostego faktu. Średnio każdy z użytkowników Epic Games Store w 2021 roku wydał na platformie 4,33 USD, czyli około 17,81 złotych. Te bardzo niskie cyfry udowadniają, że większość graczy nie wydała tam ani grosza. Jak widać – darmowe rozdawnictwo świetnie przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników. Problem w tym, że większość z nich ma tyle przypisanych do konta gier, że nie kwapią się do wydawania pieniędzy na nowe pozycje. Ciężko się temu dziwić.

EGS opublikował niedawno specjalny przegląd roku 2021. To dzięki niemu możemy poznać sporo ciekawych statystyk. Zgodnie z nimi, użytkowników przybywa – zanotowano wzrost o około 34 mln w stosunku do 2020 roku. Na gry i inne tego typu treści wydano 840 mln dolarów (więcej o 20% w stosunku do 2020). Dzieląc liczbę użytkowników (194 mln) przez zarobki (wspomniane 840 mln USD), daje to nam 4,33. Czyli dokładnie tyle średnio każdy z nas wydał w sklepie w 2021 roku. Mało.

Podkreślam naturalnie, że powyższa ciekawostka wynika z mocno uśrednionych kalkulacji. Mimo wszystko dane jednoznacznie pokazują, że większość graczy zadowala się tylko „darmówkami”. Tych będzie przynajmniej jeszcze więcej.

Zdjęcie główne: Tyler Nix/Unsplash + logo EGS

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie