Lubicie gry za darmo? Epic Games Store ma dla Was świetną wiadomość

Lubicie gry za darmo? Epic Games Store ma dla Was świetną wiadomość
PC

Epic Games Store z pewnością może mówić o sukcesie. Popularność zawdzięcza m.in. regularnemu rozdawnictwu gier. Spokojnie, platforma nie zamierza z tego rezygnować.

„Cebula” pozostanie w nas silna przez cały 2022 rok.

Epic Games Store nie kończy z rozdawnictwem

EGS, czyli obecnie największy konkurent Steam, podzielił się ciekawymi statystykami na swojej stronie. Z podsumowania 2021 roku możemy dowiedzieć się paru interesujących danych, ale najważniejszym konkretem wydaje się jednak ten dotyczący planów na 2022. Jeżeli obawialiście się, że Epic skończy z regularnym rozdawaniem gier – spokojnie! Firma obiecała, że trend będzie kontynuowany także i w bieżącym roku.

Zapowiedziano również kolejne ulepszenia, dzięki którym EGS przestanie być „platformą darmowej dystrybucji”, a stanie się „społecznościową platformą cyfrowej dystrybucji”. Epic zapewnia, że dostaniemy funkcje, na które już i tak dość długo czekamy. Najważniejsze z nich to m.in. zakładanie czatów grupowych, komunikacja głosowa czy więcej elementów społecznościowych.

Jeżeli chodzi o 2021 rok – okazał się raczej udanym okresem dla Epica. Z danych wynika, iż w minionym roku sklep zanotował 194 mln klientów, którzy wydali łączną sumę około 840 mln dolarów. Część użytkowników nie wydała jednak ani grosza. Im starczyło 89 darmowych gier, które przypisano do kont 765 mln razy. A tak się czyta w internecie, jaki to ten Epic zły…

Aktualnie możemy cały czas odebrać ostatnią darmową grę na platformie. Po więcej informacji zapraszamy pod ten adres. Przypominamy również, że ruszyła kolejna już wyprzedaż.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie