Nowa funkcja debiutuje w Epic Games Store. Trochę musieliśmy na nią czekać

Epic Games Store z oczekiwanymi nowościami. Trochę to zajęło...
Newsy PC

Epic Games Store nie należy do najbardziej bogatych w funkcje i możliwości launcherów. Niemniej twórcy nie przestają cały czas go rozwijać.

Epic Games Store kojarzymy głównie z grami za darmo, prawda? Trzeba przyznać, że gamingowy gigant wpadł na ciekawy pomysł dotyczący promocji swojego oprogramowania – rozdając graczom różne tytuły bez opłat. Takie rozdawnictwo trwa nadal. W międzyczasie Epic udoskonala jednak swoją platformę o nowe funkcje, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe korzystanie z narzędzia.

Nowość pozwala na wygodniejsze zarządzanie naszą biblioteką gier. Od teraz, gdy udamy się do zakładki biblioteki, znajdziemy tam informację o możliwości tworzenia własnych kolekcji. Te polegają w zasadzie na tym samym, co kojarzymy m.in. ze Steam czy PlayStation. Możemy nazwać i utworzyć własny zestaw gier, dzięki czemu łatwiej da się zarządzać naszymi zbiorami i szybciej znajdziemy to, czego potrzebujemy.

Z drugiej strony dodano również opcję… ulubionych. Tak, trochę to trwało, ale po czterech latach Epic w końcu pozwala na dodawanie gier do ulubionych. Wystarczy wskazać myszką daną grę w bibliotece i kliknąć wyświetlające się w rogu miniaturki serce. Proste, prawda? Aż dziwne, że tyle czasu trzeba było czekać.

Jak zaś możemy utworzyć własne kolekcje? Tych maksymalnie zapiszemy 11, a w celu ich stworzenia wystarczy udać się do karty biblioteki. Tam należy wcisnąć plusik i nazwać własny zbiór. Aby dodać grę do zestawu, stosowną opcję znajdziemy w rozwijanym panelu (trzy kropki).

Od poprzedniej aktualizacji funkcjonalności trochę minęło, dlatego tak cieszy ostatnia nowość. Wcześniej otrzymaliśmy „oceny i ankiety”, które pozwolą dopasować sugerowane tytuły do odpowiednich graczy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie