Epic Games zmieniło zdanie i wcale nie rozda ośmiu gier za darmo

Epic Games Store zmienia zdanie i nie rozda wcale 8 gier za darmo
Newsy PC

Nowa gra za darmo jest już dostępna na Epic Games Store, ale… jest sama, jedyna. Mieliśmy przecież dostać 8 pozycji, więc o co chodzi? Platforma najwyraźniej wycofała się z pierwotnego pomysłu.

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich tych, którzy twierdzili, że “Epic zawsze daje po 2 gry na tydzień, nic nowego”. Otóż, jak widać – wcale nie zawsze. Platforma faktycznie regularnie rozdaje nowe gry za darmo, ale nigdy ich liczba nie jest określona. Ostatnio mogliśmy dostać np. jedynie dodatek do The Sims 4. Czasami mamy dwie, a czasami trzy pozycje. Teraz rozpoczęło się rzekome “wielkie rozdawnictwo”, a do odbioru jest jedynie jedna gra.

Jakiś czas temu internauta billbil-kun, zwyczajowo dobrze poinformowany o wszelkich promocjach i wydarzeniach z rabatami, doniósł o tym, że EGS szykuje wielkie rozdawnictwo. Chodzić miało o łącznie osiem sporych gier rozdawanych przez kolejny miesiąc za darmo, po 2 na tydzień. Finalnie wyprzedaż się rozpoczęła, a Epic daje tylko jedną pozycję – Death Stranding. Czemu?

Złe wieści. Wygląda na to, że 4 bonusowe prezenty w Epic Games w tym roku zostały anulowane (podobnie jak ostatni prezent z Mega Wyprzedaży 2022, który został zastąpiony przez Maneater).

– czytamy we wpisie billbil-kuna na Twitterze

Niektórzy zarzucają mu kłamstwo lub wycofywanie się z nietrafionych przecieków, ale billbil-kun w zdecydowanej większości miał rację, jeżeli chodzi o nowe oferty Epica, Amazon Prime Gaming i tym podobne. Wychodzi więc na to, że przez najbliższy miesiąc będziemy dostawać po jednej grze tygodniowo. Oby tylko swoją jakością zadośćuczyniły wycofanie się Epic Games Store z poprzedniego pomysłu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie