Enotria: The Last Song – nowy soulslike inspirowany włoskim folklorem. Mamy datę premiery

Enotria: The Last Song
Newsy PC PS5 Xbox Series

Od czasów premiery Elden Ring w 2022 roku gatunek soulslike wrócił do kręgu zainteresowań graczy. Tak się składa, że latem tego roku na PC i konsole nowej generacji trafi nowy – włoski Entoria: The Last Song.

Enotria: The Last Song zabierze nas w podróż na fantastyczny kontynent inspirowany kulturą i folklorem Włoch. Przed laty owa malownicza kraina została obłożona klątwą Canovaccio, która dotknęła jej mieszkańców, zmieniając ich w puste skorupy. W trakcie rozgrywki wcielamy się w tak zwaną Siłę Zmiany – postać odporną na przekleństwo Canovaccio. Naszym zadaniem będzie rozprawienie się z klątwą, uporanie się z tymi, którzy za nią stoją, a w konsekwencji – przywrócenie dawnego ładu i porządku w całej Enotrii. Czeka nas więc temat dotąd raczej słabo eksploatowany w gamingu, a może się okazać, że temat bardzo ciekawy.

Enotria: The Last Song – soulslike z włoskim folklorem w tle

Jak na rasowy soulslike przystało, w Enotria: The Last Song akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby, a kwintesencją rozgrywki jest przemierzanie różnorodnych lokacji oraz walka z przeciwnikami. Co prawda większość mieszkańców Enotrii jest do nas wrogo nastawiona, jednak od czasu do czasu spotykamy sojuszników, którzy dzielą się z nami cennymi informacjami na temat świata gry. Ponadto zabawę urozmaicać będą okazjonalne zagadki środowiskowe. Produkcja przygotowywana jest przez studio Jyamma Games i pojawi się na pecetach oraz konsolach PlaySyayion 5 i Xbox Series X/S już 21 czerwca tego roku. A poniżej znajdziecie jeszcze świeżutki trailer:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie