Kultowe gry z PSX-a uruchomione w 60 fpsach na PC. Fenomenalny efekt

Emulacja: gry z PSX uruchomione w 60 fpsach | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Emulacja to czasami wspaniała rzecz, która pozwala na coś, czego dawniej twórcy gier nigdy nawet by się nie spodziewali. Gry z PSX w 60 klatkach?

Gry retro mają w sobie coś, co kusi i przyciąga nawet dziś, po wielu latach. Szczególnie sporym zainteresowaniem cieszą się więc klasyczne tytuły w formie emulacji. Jest jednak bardzo ciekawy sposób na to, aby kultowe tytuły ukazywały swe pełne wdzięki w 60 klatkach!

Istnieje kilka gier na PSX, które prezentują interesujące dziwactwo, w którym jeśli podkręcisz system, możesz osiągnąć wysoką liczbę klatek na sekundę bez wpływu na ogólną logikę / szybkość gry. Alien Resurrection jest jednym z przykładów, gdzie można osiągnąć 60 klatek na sekundę poprzez overclocking bez efektów ubocznych.

– informuje Vinícius Medeiros na Twitterze

Członek emulacyjnej społeczności pokazuje, że faktycznie kultowego FPS-a da się dziś uruchomić w 60 klatkach na PC. Emulacja to więc świetna sprawa, dzięki której nawet stareńkie gry mogą przeżywać drugą młodość, bez potrzeby posiadania remastera czy remake’u. Zresztą sami zobaczcie.

Emulacja w formie!

60 klatek w formie emulacji można uzyskać, gdy zrobimy overclocking procesora, bo wiele kultowych tytułów nie jest zablokowanych na 30 klatkach. Tak naprawdę sporo gier z ery PSX-a oferuje odblokowany “klatkarz”, o czym mało osób wie. W ten sposób można w nich osiągnąć 60 klatek, a potencjalnie być może nawet i więcej.

Niestety, czasami sposób ten nie działa. Bywają gry, których np. silnik fizyczny jest ściśle związany z liczbą klatek na sekundę. Przyspieszając grę, możemy tak naprawdę przyspieszyć wszystko inne, jak choćby pojazdy w WipeOut. Na poniższym wideo zobaczycie grę w 60 klatkach, ale z pewnością nikt z deweloperów nie myślał o tym, aby dało się tak grać – prędkość jest wręcz zabójcza.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie