Electronic Arts EA - logo

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

EA zakupiło kolejnego giganta. 1,4 mld dolarów za jedno studio

Electronic Arts zakupiło fachowca z działu gier mobilnych. Kwota, którą „Elektronicy” poświęcili na zakup nowego nabytku niejednemu wyrzuci gałki oczne z orbit.

Dziś w informacji prasowej jeden z największych wydawców gier na świecie poinformował, że zakończyła się transakcja z WarnerMedia, na mocy której pod skrzydła EA przeszło studio Playdemic. To na swoim koncie posiada między innymi popularną grę Golf Clash, która swoje uznanie zdobyła w znacznym stopniu w UK i USA.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy oficjalnie powitać zespół Playdemic w Electronic Arts, dodając do naszego rosnącego portfolio gier mobilnych i rozszerzając naszą pozycję lidera w branży sportowej.

– powiedział Andrew Wilson, CEO Electronic Arts

WarnerMedia wzbogaciło się dzięki sprzedaży jednego ze swoich oddziałów o zawrotną kwotę – aż 1,4 miliarda dolarów w gotówce. W przeliczeniu na złotówki można mówić o blisko 5 496 960 000 zł. Ogromne liczby, prawda?

Co to może oznaczać dla Electronic Arts i przyszłego rozwoju ich produkcji? Osobiście spodziewam się, że firma może spróbować przenieść większą liczbę swoich IP właśnie na urządzenia mobilne. Nie zdziwiłbym się, gdyby wielkie gry tego wydawcy miały otrzymać aplikacje mobilne, które wspierałyby ich wewnętrzne systemy. Wiecie, mam na myśli niekoniecznie gry, a appki na telefon będące po prostu rozszerzeniem ich funkcjonalności.

W zeszłym roku EA przejęło Codemasters, Glu Mobile i Metalhead Software, a teraz Playdemic. Nie wygląda na to, by amerykańska firma miała powoli hamować się w swoich zakupach. Jestem ciekaw, kto jeszcze w bliżej nieokreślonej przyszłości mógłby pojawić się w szeregach „Elektroników”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się