EA zakupiło kolejnego giganta. 1,4 mld dolarów za jedno studio

Electronic Arts EA - logo
Mobile Newsy

Electronic Arts zakupiło fachowca z działu gier mobilnych. Kwota, którą „Elektronicy” poświęcili na zakup nowego nabytku niejednemu wyrzuci gałki oczne z orbit.

Dziś w informacji prasowej jeden z największych wydawców gier na świecie poinformował, że zakończyła się transakcja z WarnerMedia, na mocy której pod skrzydła EA przeszło studio Playdemic. To na swoim koncie posiada między innymi popularną grę Golf Clash, która swoje uznanie zdobyła w znacznym stopniu w UK i USA.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy oficjalnie powitać zespół Playdemic w Electronic Arts, dodając do naszego rosnącego portfolio gier mobilnych i rozszerzając naszą pozycję lidera w branży sportowej.

– powiedział Andrew Wilson, CEO Electronic Arts

WarnerMedia wzbogaciło się dzięki sprzedaży jednego ze swoich oddziałów o zawrotną kwotę – aż 1,4 miliarda dolarów w gotówce. W przeliczeniu na złotówki można mówić o blisko 5 496 960 000 zł. Ogromne liczby, prawda?

Co to może oznaczać dla Electronic Arts i przyszłego rozwoju ich produkcji? Osobiście spodziewam się, że firma może spróbować przenieść większą liczbę swoich IP właśnie na urządzenia mobilne. Nie zdziwiłbym się, gdyby wielkie gry tego wydawcy miały otrzymać aplikacje mobilne, które wspierałyby ich wewnętrzne systemy. Wiecie, mam na myśli niekoniecznie gry, a appki na telefon będące po prostu rozszerzeniem ich funkcjonalności.

W zeszłym roku EA przejęło Codemasters, Glu Mobile i Metalhead Software, a teraz Playdemic. Nie wygląda na to, by amerykańska firma miała powoli hamować się w swoich zakupach. Jestem ciekaw, kto jeszcze w bliżej nieokreślonej przyszłości mógłby pojawić się w szeregach „Elektroników”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie