Jedna z największych tajemnic Elden Ring okazała się błędem

Elden Ring - grafika z okładki
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Już myśleliśmy, że From Software faktycznie nie zna litości. W Elden Ring gracze natrafili na zaskakujący sekret. Ostatecznie okazał się po prostu… błędem.

From, ale jak to?

Elden Ring beż „żywotnej” iluzorycznej ściany

Przed paroma dniami From Software wypuściło największego do tej pory patcha do Elden Ring. Spora aktualizacja oznaczona numerem 1.04 zawiera też parę poprawek i ulepszeń, o których twórcy jawnie nie wspominają. Jedną z nich jest choćby uproszczenie samego początku gry – niektórzy nie zdawali sobie sprawy, że w ER znajdziemy samouczek.

Teraz fani donoszą o kolejnej zmianie, której próżno szukać w patch notes. Jeżeli na bieżąco śledzicie informacje związane z hitem From Software, z pewnością kojarzycie problem iluzorycznej ściany, która miała abstrakcyjny pasek życia. Jeżeli nie wiecie, o co chodzi – już spieszę z wyjaśnieniem. From Software bardzo lubi wszelkiego rodzaju sekrety i ukryte ścieżki, które często skrywają się za iluzorycznymi ścianami. W cyklu Dark Souls takie ściany wystarczyło raz uderzyć, a znikały i odkrywały przed nami zupełnie nową drogę. Elden Ring nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Problem w tym, że jedna ze ścian w Volcano Manor miała niemal 1 000 jednostek życia. To bardzo pokaźny pasek zdrowia przywodzący na myśl gigantycznych bossów. Dlatego też ukryte przejście udało się odkryć, ale tylko po uderzaniu w ścianę aż 50 razy. Naturalnie spowodowało to nie lada poruszenie wśród fanów. Od tamtej pory gracze zaczęli być podejrzliwi co do każdej ściany i przemierzali lokacje, ochoczo nawalając we wszystko, co widać.

Legendarna ściana okazuje się jednak… bugiem. Dokładnie tak – nie jest to wcale żadna zagrywka ze strony twórców, a błąd, który już teraz poprawiono. Ukryta ściana w tej lokacji (i być może podobne w innych) nie posiada już paska życia większego od naszego herosa. Czuję się trochę zawiedziony, choć nie wyklucza to tego, że From Software i tak zrobiło sobie jaja z fanów, ale gdy sekret został odkryty, szybko go usunęli.

Jak dokładnie jest? Tego nie wiem i najpewniej nigdy się nie dowiemy. Być może deweloperzy odniosą się do „ściany-bossa” i wystosują oficjalny komunikat. Tym bardziej że w opisie najnowszej aktualizacji wcale nie wspomniano o tej poprawce.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie