Cyberpunk 2077 i Valhalla mogą się schować przy Elden Ring. Ujawniono, jak gra poradziła sobie w UK

Elden Ring i mem ze stonks
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Pod koniec lutego informowaliśmy o wynikach sprzedaży pudełkowej Elden Ring w Wielkiej Brytanii i były one bardzo obiecujące. Teraz ujawniono, jak gra poradziła sobie zarówno w wydaniu fizycznym, jak i cyfrowym.

Wysoka sprzedaż najnowszej gry From Software była do przewidzenia, ale opublikowane właśnie wyniki mocno imponują. Tytuł ten to gigantyczny hicior… przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Potwierdzono, że w pierwszym tygodniu od premiery gra sprzedała się lepiej niż Assassin’s Creed Valhalla, Cyberpunk 2077 i Horizon Forbidden West w tym samym czasie od debiutu – podaje GamesIndustry.biz. Jeśli przymkniemy oko na wyniki Call of Duty i FIFA, Elden Ring zaliczyło najlepszą pod względem sprzedaży premierę od czasu Red Dead Redemption 2. Trzeba jednak zaznaczyć, że z zestawienia wyłączono produkcje Nintendo, bowiem Czerwoni nie chwalą się swoimi wynikami.

Na sukces Elden Ring złożyło się wiele czynników. Spory wpływ z pewnością miały bardzo dobre recenzje – to jedna z najlepiej ocenianych gier w historii. Dużą cegiełkę do popularności tytułu z pewnością dołożył też gigantyczny hajp generowany przez graczy. Dodatkowo widać na pierwszy rzut oka, że wydawca gry, Bandai Namco, sporo zainwestował w kampanię marketingową.

Pamiętajcie, że omawiane wyniki dotyczą sprzedaży gry w Wielkiej Brytanii. Na razie nie wiemy jak tytuł ten poradził sobie na całym świecie, ale można śmiało przypuścić, że sprzedane egzemplarze są już liczone w milionach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie