Elden Ring przeszło małą metamorfozę od pierwszego pokazu. Zobaczcie porównanie

Elden Ring - porównanie
PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W sieci pojawiło się porównanie Elden Ring w wersji z pierwszej prezentacji oraz pokazu najnowszej rozgrywki. Widać parę różnic.

Na wstępie warto zaznaczyć, że oba materiały zostały opublikowane w różnych odstępach czasu, więc From Software poczyniło naturalne postępy w rozwoju gry. Obie wersje łączy jednak fakt, że pochodzą z nieukończonego produktu, więc ostateczny wygląd Elden Ring może nieco różnić się od tego, co obejrzycie poniżej.

Największą różnicę widać zdecydowanie w kolorystyce gry. Barwy zdają się być bardziej nasycone. Dodatkowo obraz wygląda na nieco jaśniejszy. Widać, że From Software poszło w lekko zielonkawą paletę barw, którą możecie kojarzyć z okładki gry. To według mnie pozytywna zmiana, bowiem tytuł ten wcześniej był bardzo szarobury. Niby można lubić taki klimat, ale teraz oprawa stała się bardziej unikalna.

Wiele wskazuje też na to, że rozgrywka z obu pokazów została nagrana w innych rozdzielczościach. Obraz z fragmentów zwiastuna zapowiadającego produkcję jest nieco bardziej rozmazany. Nie możemy jednak wykluczać, że w grę wchodzi tu kompresja YouTube, a nie same materiały.

Niedługo rozpoczną się zamknięte testy gry, w których sprawdzone zostaną jej serwery. Niewykluczone, że wówczas w sieci pojawią się kolejne fragmenty rozgrywki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie