Elden Ring porównane na wszystkich konsolach. Gdzie działa najlepiej?

Elden Ring - grafika
PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Elden Ring doczekało się porównania na wszystkich konsolach, na jakich jest dostępne. Na której z nich gra From Software radzi sobie najlepiej?

Porównanie ujawnia, że na najpłynniejszą rozgrywkę możemy liczyć na PlayStation 5 w trybie wydajności, choć i na tym sprzęcie pojawiają się drobne spadki płynności. Xbox Series X radzi sobie z grą w około 50 klatkach na sekundę w trybie wydajności, co może nieco rozczarowywać. Miejcie jednak na uwadze, że porównanie przygotowano na przedpremierowej wersji gry.

Na konsolach starszej generacji sprawa wygląda dość standardowo. W przypadku PS4 gra trzyma około 30 fps, a na PS4 Pro zazwyczaj kilka klatek więcej – co ciekawe, na Pro gra posiada odblokowany licznik klatek. Elden Ring w wersji Xbox One działa nieco gorzej niż na PS4, ale za to Xbox One X radzi sobie z grą lepiej od PS4 Pro.

Choć Elden Ring jest już jedną z najlepiej ocenianych produkcji w historii, nie ustrzegło się niedoskonałości. Jednym z najczęściej wymienianych problemów są drobne kłopoty ze spadkami płynności. Zajmą się nimi najpewniej popremierowe aktualizacje.

Gra zadebiutuje 25 lutego na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie