Nie tylko R. R. Martin. Twórcy Elden Ring mają na oku kolejnego pisarza do współpracy

Elden Ring - postać
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Brandon Sanderson mógł dopiąć swego. Wcześniej narzekał na pracę George’a R. R. Martina, a teraz same może zaangażować się w tworzenie kolejnej gry twórców Elden Ring.

Oby tylko coś faktycznie z tego wyszło!

Nowa gra od twórców Elden Ring także z pomocą znanego pisarza?

Czemu prześwietny „eldeński krąg” okazał się tak wielkim hitem? Hm… Zapewne spora w tym zasługa znanego pisarza, George’a R. R. Martina, który nie mógł przestać wychwalać gry w internecie. No i zapewne to jemu zawdzięczamy tak inspirujące persony, jak żółw-papież. From Software i Martin to raczej jednorazowa historia, która się już nie powtórzy, gdyż deweloperzy zdecydowali się na zakończenie współpracy z autorem „Pieśni Lodu i Ognia”.

Deweloperzy odpowiedzialni za przełomowy gatunek soulslike wysłali paczkę prezentów kolejnemu pisarzowi. Mowa o Brandonie Sandersonie, autorze m.in. „Z mgły zrodzonego”. Oprócz płaszcza, miecza czy innych gadżetów z Elden Ring, znalazła się notka wyrażająca zainteresowanie kolaboracją. Popularny pisarz fantasy już wcześniej był zainteresowany współpracą ze studiem. Narzekał na pracę Martina, gdyż, jak sam twierdzi, „Martin nie gra w gry wideo”.

Brandon z kolei jest wielkim fanem różnego rodzaju uniwersów i gier samych w sobie. Ba, ma nawet pomysł na nowego soulslike’a. Nie jest to zastanawiające, gdy weźmiemy pod uwagę, że, jak sam mówi, ma zawsze pomysły na wszystko.

Zawsze na wszystko mam jakiś pomysł. W tym rzecz. Na przykład: „jeśli miałbym kiedyś zrobić grę Soulsborne, co bym zrobił?” Wiecie, co się stało, gdy pomyślałem: „zastanawiałem się, co bym zrobił, gdybym miał napisać historię Magic: The Gathering”? Spędziłem cztery lata na tworzeniu historii Magic: The Gathering, a kiedy Magic skontaktował się ze mną i powiedział: „hej, chcesz napisać historię?”, mogłem powiedzieć: „tak, mam już jedną i napiszę ją!”. I tak też zrobiłem.

– wyjaśnia Brandon Sanderson cytowany przez VGC

Sanderson ponoć pracuje z jakimś studiem, „o którym słyszeliśmy, ale o nim nie pomyśleliśmy” przy grze wideo. Choć tytuł miał zostać zapowiedziany w 2021 roku, nic z tego nie wyszło. Jeżeli produkcja faktycznie wciąż idzie dobrym torem – być może Sandersom wkrótce będzie sprawował pieczę nad dwiema pozycjami.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie