Elden Ring da się zatrzymać i nie trzeba nawet modować gry

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ach, ci fani – ciekawość musi zjadać ich od środka. Internauci znaleźli kuriozalny sposób na zatrzymanie Elden Ring, które normalnie pozbawione jest pauzy.

Władcy eldeńskiego kręgu! Zatrzymajcie grę!

Elden Ring z pauzą bez modów

A wiecie, że Elden Ring da się zatrzymać? Zapewne wielu z Was zdaje sobie sprawę z tego, że From Software bardzo nie lubi dawania nam chwili odpoczynku. Jeżeli już gramy w trudnego soulslike’a to na pełnej i odejście sprzed komputera bądź telewizora nie wchodzi w grę.

Podyktowane to jest nie tyle chęcią zwiększenia poziomu trudności, ile przede wszystkim faktem, iż gry działają z trybem multiplayer odpalonym cały czas w tle. Widzimy duchy innych graczy, pozostawione przez nich wiadomości, a dołączenie do gry innej osoby to kwestia paru chwil. Pisaliśmy już o modyfikacji, dzięki której da się zatrzymać grę, ale wymagała ona od nas zrezygnowania z funkcji sieciowych.

Popularny YouTuber Iron Pineapple donosi jednak, iż w grze (zapewne umieszczona nieumyślnie) znajduje się opcja pauzy. Wystarczy udać się do menu i wybrać opcję objaśnienia. Wtedy na naszym ekranie pojawi się dodatkowe okienko wyjaśniające m.in. sterowanie i opcje, ale sama gra w tle się zatrzyma.

Korzystajcie z opcji, póki czas, bo istnieje szansa, iż From załata to niedopatrzenie. Dzięki niemu możemy przecież… zrelaksować się, a tak nie powinno być, prawda?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie