Grasz w Elden Ring i musisz zaparzyć ziółka na uspokojenie? Z tym modem zatrzymasz grę

Elden Ring - zrzut ekranu
PC

Gry od From Software rządzą się swoimi prawami i nie uświadczymy w nich za często klasycznej „pauzy”. Nowy mod do Elden Ring dodaje jednak taką funkcję.

Wybawienie dla tych, którzy boją się pozostać na Ziemiach Pomiędzy bez nadzoru!

Elden Ring z modem dodającym pauzę

From Software bardzo nie lubi się z pauzą. W większości ich gier od czasów Demon’s Souls faktycznie możemy przywołać ekran menu w trakcie rozgrywki, jednak w żaden sposób nie zatrzyma to naszej gry. I choć początkowo może to brzmieć jak kolejny pomysł deweloperów na zwiększenie poziomu trudności, jego wytłumaczenie jest proste.

Elden Ring, dla przykładu, wymaga stałego połączenia z internetem, gdyż gracz jest zawsze online. Oznacza to, że nawet grając samotnie, ma dostęp do różnych elementów rozgrywki wieloosobowej. Możemy przywołać innych graczy, najechać ich, zostawiać wiadomości czy oglądać ich duchy. Nie ma się więc co dziwić, że opcja pauzy nie istnieje.

No, chyba że zdecydujecie się zainstalować tego świetnego moda. Za pomocą jednego przycisku pozwala on na wstrzymanie gry, nawet w trakcie wykonywania różnych czynności. Teraz już nie musicie się martwić, że nie będziecie mieć czasu na wyjście do toalety czy zaparzenie melisy na ukojenie nerwów.

Modyfikacja wymaga jednak dezaktywacji zabezpieczenia Easy Anti-Cheat. Nie będziemy więc mogli grać online w tym samym momencie. Na stronie Nexus Mods znajdziecie krótką instrukcję, jak wyłączyć EAC i zainstalować moda.

Ostatnio Hidetaka Miyazaki, twórca soulslike, postanowił wyjaśnić, czym de facto jest ten gatunek. Jednocześnie zdecydował się… przeprosić niektórych graczy, którzy nie rozumieją stojące za ER idei i powiedzieć, czy studio kiedykolwiek zrobi coś łatwego.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie