Elden Ring - gracz idzie przez katakumby

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Jak zadziała Elden Ring na konsolach? Nie jest źle, a po premierze może być jeszcze lepiej

Bandai Namco na łamach swojej strony podzieliło się danymi technicznymi wszystkich wydań konsolowych Elden Ring. Ile FPS i jaką rozdzielczość zaoferują sprzęty Xbox i PlayStation?

Zacznijmy od konsol Japończyków. „Zwykłe” PS4 zaoferuje maksymalnie rozdzielczość Full HD oraz docelowe 30 FPS. Podobnie jest z PS4 Pro, choć tutaj można liczyć na 3200 x 1800p. PS5 oczywiście wypada najlepiej, ponieważ w tym przypadku zadowolicie się 4K i docelową liczbą 60 klatek na sekundę. HDR na szczęście jest obsługiwany na każdej z tych konsol, choć ze względu na fizyczne możliwości ray tracing odnajdziecie tylko na „piątce”.

W przypadku Xboxów jest już nieco inaczej. Zwykły One zaoferuje maksymalnie 900P i docelowe 30 FPS. To jedyna z maszyn „zielonych”, które nie wesprze HDR-u. Przechodząc dalej, Xbox One X to już 4K i docelowe 30 FPS, Series S 1440p i możliwość grania w nawet 60 klatach, a Series X podbija osiągi swojej nieco słabszej wersji do rozdzielczości 2160p. Śledzenie promieni pojawi się jedynie w wydaniu na tę ostatnią z konsol.

Wybaczcie za liczbę powtórzeń słowa „docelowe”, jednakże dobrze jest to zaznaczyć, ponieważ tabela wydawcy jest pełna sformułowania „aż do”. Warto jeszcze wspomnieć, że PS5 oraz Xbox Series X i S wspomniane klatkarze osiągną w Performance Mode. Niestety, RT nie zadebiutuje od razu na premierę, a będzie dodane w stosownej aktualizacji.

Być może planujecie jednak zakup gry na PC. Jeśli tak, zajrzyjcie do tego artykułu, gdzie opisaliśmy sprawę wydania Elden Ring właśnie na komputery osobiste.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 68 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%