Twórcy Elden Ring mogą być dumni. Sprzedaż gry zawstydza ich poprzednie produkcje

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Premiera Elden Ring już za nami, tytuł zebrał bardzo wysokie oceny i choć po drodze pojawiły się pewne komplikacje, sprzedaje się bardzo szybko. Oficjalnie potwierdzono, że gra pobiła pewien ważny rekord.

Najnowsza produkcja From Software z miejsca stała się też tą najszybciej się sprzedającą – wskazuje GamesIndustry.biz. W Wielkiej Brytanii gra w wersji pudełkowej sprzedała się 26% lepiej względem Dark Souls 3, czyli poprzedniej najlepszej premiery pudełkowej From Software. Warto zaznaczyć, że DS3 miało premierę jeszcze przed znacznym wzrostem znaczenia rynku cyfrowych wersji gier, więc wynik Elden Ring jest tym bardziej imponujący.

Co więcej, nowa gra twórców Dark Souls to trzecia najlepsza pod względem sprzedaży premiera tego roku. Produkcję wyprzedziły dwa inne wielkie hity: Horizon Forbidden West i Pokemon Legends: Arceus.

Ciekawie prezentuje się też podział platform w kwestii sprzedaży nowej gry From Software. 63% kupujących zdecydowało się na zakup wersji na PlayStation 5, 17% graczy nabyło wersję na konsole Xbox, 17% na PS4, a jedynie 3% na PC. Trzeba jednak zaznaczyć, że konsole Xbox to platformy ze sporą sprzedażą wydań cyfrowych, a przypominam, że mówimy o pudełkach.

Jeśli chodzi o konkretne wyniki sprzedaży Elden Ring „w cyfrze”, na takowe musimy zaczekać. Powinny zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie