Ekskluzywne gry na PS5 pod nadzorem szefa Guerrilla Games

Wiadomo już, kto został nowym szefem Sony Worldwide Studios. Osoba na tym stanowisku zajmie się koordynacją i nadzorem gier, które powstają w ramach wewnętrznych zespołów deweloperskich tworzących na PlayStation.

Hermen Hulst nie jest już szefem studia Guerrilla Games, ponieważ właśnie zaczął pełnić obowiązki przewodniczącego działu Worldwide Studios w Sony Interactive Entertainment. Tym samym zastąpił on na tym stanowisku Shawna Laydena, dla którego znalazła się jednak już nowa posada.

Hermen Hulst obejmuje zatem bardzo ważną rolę – to on będzie zarządzał całym rozwojem gier, które powstaną (już na PS5) w 14 wewnętrznych studiach Sony.

Dotychczasowy prezes Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, nadal pozostaje w grze, tyle że zajmie się teraz wsparciem mniejszych zewnętrznych deweloperów tworzących gry na konsole PlayStation.

Zmiany na stołkach są częścią restrukturyzacji Sony Interactive Entertainment przed wprowadzeniem do sprzedaży PlayStation 5. Konsola zadebiutuje na rynku w okresie świątecznym 2020 roku.

Dyrektor generalny PlayStation, Jim Ryan, powiedział w rozmowie z serwisem GamesIndustry.biz, że wybór Hulsta na szefa działu Worldwide Studios dowodzi tego, jak globalnie myśli Sony, przechodząc do następnej generacji.

Hermen jest Europejczykiem, który obejmie jedno z głównych biur PlayStation. Myślę, że wszyscy w Europie powinni być zachwyceni, szczęśliwi i dumni z tego, co się właśnie stało – stwierdził Jim Ryan.

Studio Guerrilla Games jest znane przede wszystkim z serii Killzone i gry Horizon Zero Dawn, a ostatnio współpracowało z Kojima Productions przy Death Stranding. Teraz deweloper pracuje prawdopodobnie nad Horizon Zero Dawn 2.

Kto zastąpi Hermena Hulsta na czele Guerrilla Games? Funkcję wspólnych szefów studia pełnią trzy osoby: Angie Smets, Jan-Bart van Beek i Michiel van der Leeuw.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: