EA zajęło się skrzyniami w Star Wars Battlefront II. Te zmiany są już w grze

A to dopiero początek.

Studio DICE jest świadome, że premiera Star Wars Battlefront II nie obyła się bez przeszkód. Wyciągnęliśmy sporo wniosków i wprowadzamy stosowne zmiany, aby zagwarantować graczom jak najlepszą zabawę – czytamy na oficjalnej stronie tytułu, który otrzymał wczoraj aktualizację serwującą pewne korekty do ekonomii i postępu w grze.

Na dzisiaj przygotowano natomiast aktualizację otwierającą sezon Star Wars Battlefront II z filmem Ostatni Jedi, a wraz z nią wyzwania frakcji, pozwalające w walce o nagrody opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu: Najwyższego Porządku lub Ruchu Oporu.

Zacznijmy jednak od zmian w systemie skrzyń oraz kredytów. DICE zaznacza, że stanowią one jedynie wstęp do znacznie poważniejszych modyfikacji, których jeszcze nie poznaliśmy. Zmiany wprowadzone już teraz do gry, to:

  • Zwiększamy wysokość nagród przyznawanych za każdą rundę. Byliśmy zgodni, że ten aspekt wymagał poprawek, zwłaszcza jeżeli chodzi o nagradzanie tych spośród graczy, którzy radzą sobie nieźle w grze. Zwiększamy ilość przyznawanych za grę kredytów. Zmiana obejmie wszystkich, ale odniesie się w szczególności do czołowych graczy w zespołach.
  • Zdobywaj 3x więcej kredytów w trybie arcade. Jasnym stało się, że gracze osiągają górny limit kredytów w trybie arcade szybciej, niż przypuszczaliśmy. Dlatego też postanowiliśmy temu zaradzić, podnosząc limit do 1500 kredytów. Na dłuższą metę chcielibyśmy wzbogacić ten tryb o nową zawartość, ale w bliskiej perspektywie chcemy wspomóc graczy liczących na nagrody za wykonywanie różnych scenariuszy.
  • Skrzynie codziennego logowania będą zawierać więcej części niż dotychczas. Zmiana będzie dostrzegalna już od pierwszego logowania do gry. Wytwarzanie gwiezdnych kart umożliwia graczom określanie kierunku awansu postaci – zależy nam na tym, aby mieli na to jeszcze większy wpływ. Od teraz wytwarzanie i ulepszanie kart będzie przebiegać jeszcze szybciej.

DICE przypomina też, że w ciągu następnych kilku tygodni rozgrywka wejdzie na wyższe obroty za sprawą sezonu Star Wars Battlefront II z filmem Ostatni Jedi, wprowadzającym darmowych bohaterów, mapy i pojazdy. Ulubiony szturmowiec-dezerter, Finn, dołącza do Ruchu Oporu, a kapitan Phasma przybywa na pole walki z rozkazu Najwyższego Porządku. Oprócz nich nowe mapy i pojazdy – w trybie galaktycznego szturmu gracze zawalczą na powierzchni pokrytej solą planety Crait, a w natarciu myśliwców wzlecą nad planetę D’Qar w A-wingu RZ-2 jako Tallie Lintra z najnowszej odsłony filmowej sagi.

Ponadto Iden Versio powraca w kampanii Star Wars Battlefront II „Odrodzenie”, opowiadającej o okresie wzrostu potęgi Najwyższego Porządku. Te nowe rozdziały trybu fabularnego Star Wars Battlefront II dla jednego gracza ukażą się już 13 grudnia.

Źródło: EA, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.