EA pokazuje sporo nowości w trybie kariery EA Sports FC 24. Dostaniemy nawet Złotą Piłkę

EA Sports FC 24 sprzedaje się gorzej, bo nie ma znaczka
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

EA postanowiło odświeżyć nieco skostniały tryb kariery z serii FIFA w swoim nowym EA Sports FC 24. Z pewnością graczy ucieszy fakt, że pojawi się gala rozdania Złotej Piłki!

Electronic Arts miało dość łatwą sprawę z serią FIFA. Marka od lat cieszy się gigantycznym uznaniem i aprobatą wśród największych fanów serii. Oczywiście co roku pojawiają się te same zarzuty – że jest powtarzalnie, że odgrzewany kotlet, że mało nowości. Tym razem jednak FIFA nie dostaniemy, a EA szykuje premierę EA Sports FC 24. Wypadałoby więc nieco odświeżyć trącącą myszką formułę, prawda?

EA Sports FC 24 na gameplayu z trybu kariery

Niedawno w sieci zadebiutował konkretny materiał z gry, wraz z którym poznaliśmy jej datę premiery i cenę. Przy okazji pojawiło się parę zarzutów, ale to nic, co miałoby jakoś szczególnie przełożyć się na sprzedaż gry. Teraz w sieci pojawił się nowy i to dość długi gameplay. Zobaczymy na nim dokładne omówienie nowych zasad panujących w uwielbianym przez graczy trybie kariery.

Zdecydowanie najciekawszym punktem wśród nowości będzie gala Ballon d’Or, czyli rozdanie nagrody Złotej Piłki, popularnej sportowej nagrody. Dzięki nowej współpracy w grze pojawi się nawet specjalne wydarzenie. Nasz zawodnik wejdzie na scenę, gdzie wśród burzy oklasków odbierze stosowną nagrodę (o ile na nią, rzecz jasna, zasłużymy). Brzmi świetnie, ale sama gala dostępna ma być jedynie dla graczy na PC, Xbox Series X i S oraz PS5. Zgaduję, że firma postanowiła nie bawić się z animacją na starszych platformach.

Ponadto zmian doczeka się kariera menadżera. Wygląda na to, że będą oni odgrywać ważniejszą rolę i ich odpowiednie dostosowanie faktycznie przełoży się na kondycję zawodników. Jako menadżer będziemy mogli wybrać jedną z siedmiu taktyk piłkarskich dla naszych zawodników. Sporo nowości pojawi się w samym przedmeczowym przygotowaniu. Dotyczy to przede wszystkim treningów.

Jako piłkarz dobierzemy odpowiedniego agenta (który będzie stawiał przed nami dodatkowe wyzwania), dostosujemy treningi, a nawet skorzystamy z opcji “stylów gry”, dzięki czemu lepiej sprowadzimy naszego podopiecznego na właściwą ścieżkę kariery.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie