EA Electronic Arts - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

EA otwiera nowe studio z weteranem gamingu. Ujawniono, nad czym pracuje

EA dopiero co ogłosiło powstanie zupełnie nowego studia, a już potwierdzono, że otwiera kolejne. Zajmie się nim współtwórca serii Halo.

Weteran branży, Marcus Lehto, ogłosił, że od teraz zajmie się jeszcze nienazwanym, nowym studiem Electronic Arts. Zespół ma wyprodukować grę FPS. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów tego projektu.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc ogłosić, że dołączyłem do Electronic Arts jako Game Director, budując nowe studio w rejonie Seattle, pracujące nad grami z perspektywą pierwszej osoby. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z Wami tym, co tworzymy!

– napisał Marcus Lehto na LinkedIn

Pracujący niegdyś dla Bungie deweloper był Art Directorem pierwszych trzech części Halo. Do niedawna był również szefem studia V1 Interactive, ale zostało ono zamknięte.

Powyższe ogłoszenie może być też nieco zaskakujące. Otwarcie studia specjalizującego się w FPS-ach oznacza, że EA ma już cztery zespoły zajmujące się strzelankami z widokiem z perspektywy pierwszej osoby: DICE, Ripple Effect, Respawn Entertainment i omawiany, nowy zespół.

Jeśli lubicie FPS-y od EA, macie się więc z czego cieszyć. Ogłoszenie nowego projektu może być jednak bardzo odległe – studio dopiero powstaje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%