EA otwiera nowe studio z weteranem gamingu. Ujawniono, nad czym pracuje

EA Electronic Arts - logo
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

EA dopiero co ogłosiło powstanie zupełnie nowego studia, a już potwierdzono, że otwiera kolejne. Zajmie się nim współtwórca serii Halo.

Weteran branży, Marcus Lehto, ogłosił, że od teraz zajmie się jeszcze nienazwanym, nowym studiem Electronic Arts. Zespół ma wyprodukować grę FPS. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów tego projektu.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc ogłosić, że dołączyłem do Electronic Arts jako Game Director, budując nowe studio w rejonie Seattle, pracujące nad grami z perspektywą pierwszej osoby. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z Wami tym, co tworzymy!

– napisał Marcus Lehto na LinkedIn

Pracujący niegdyś dla Bungie deweloper był Art Directorem pierwszych trzech części Halo. Do niedawna był również szefem studia V1 Interactive, ale zostało ono zamknięte.

Powyższe ogłoszenie może być też nieco zaskakujące. Otwarcie studia specjalizującego się w FPS-ach oznacza, że EA ma już cztery zespoły zajmujące się strzelankami z widokiem z perspektywy pierwszej osoby: DICE, Ripple Effect, Respawn Entertainment i omawiany, nowy zespół.

Jeśli lubicie FPS-y od EA, macie się więc z czego cieszyć. Ogłoszenie nowego projektu może być jednak bardzo odległe – studio dopiero powstaje.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie