Gracze z Rosji i Białorusi wykluczeni z turniejów esportowych

FIFA 22 - piłkarz biegnie przed siebie z piłką i a wokół niego trójka jego rywali próbuje mu ją zabrać
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

EA zdecydowało się na kolejne kroki mające na celu wesprzeć Ukrainę w obliczu inwazji Rosji. Tym razem firma reaguje na polu esportowym.

Electronic Arts potwierdziło, że w trybie natychmiastowym odcina graczy z Rosji i Białorusi od swoich programów związanych z esportem. W efekcie zawodnicy ze wspomnianych regionów nie dołączą do rozgrywek w ramach turniejów Apex Legends Global Series oraz FIFA 22 Global Series.

Nadal jesteśmy wstrząśnięci konfliktem, który rozgrywa się na Ukrainie. Przyłączamy się do wielu głosów z całego świata, wzywających do pokoju i zakończenia inwazji. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim.

Podjęliśmy decyzję o usunięciu Rosji i Białorusi z naszych programów esportowych jako krajów uprawnionych do udziału. Od teraz gracze i drużyny z Rosji i Białorusi nie mogą brać udziału w rozgrywkach Apex Legends Global Series oraz EA Sports FIFA 22 Global Series.

Ogłosznie Electronic Arts

Wcześniej Electronic Arts usunęło rosyjskich piłkarzy z gry FIFA 22. Zawodnicy zniknęli z wielu trybów rozgrywki. Dodatkowo wycofano przedmioty związane z Rosją i rosyjskimi drużynami z FIFA Ultimate Team.

Na tym nie koniec ograniczeń Electronic Arts nałożonych na Rosję i Białoruś. Firma wtrzymała też sprzedaż swoich gier i dodatkowej zawartości w tych regionach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie