EA i kontrowersyjne praktyki w FIFA. Dokument stawia firmę w złym świetle

EA FIFA 21 - smutny piłkarz
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Do sieci trafił dokument, z którego dowiadujemy się o planie rozwoju gier z serii FIFA. Według niego EA miałoby skupiać się na zwiększeniu przychodów z trybu FUT na wszelkie możliwe sposoby. Wspomniany dokument posiada sporo zwrotów sugerujących agresywne taktyki firmy.

Każdy miłośnik FIFA zgodzi się ze stwierdzeniem, że jest to gra bardzo wciągająca. Najnowsze odsłony posiadają wiele uzależniających mechanik, między innymi implementuje znienawidzony przez wielu system loot boxów. EA i ich pracownicy oczywiście są bardzo świadomi tego, ponieważ jest to jedno z największych źródeł przychodów firmy.

Niestety, niekorzystnie dla wydawcy CBC New opublikowało wewnętrzny dokument pochodzący najpewniej z jednej z prezentacji lub innego biznesowego spotkania. Z treści wynika, że według tamtejszych pracowników studio powinno stawiać na promowanie trybu FUT wszędzie, gdzie będzie to tylko możliwe. Dla niewtajemniczonych dopowiem, że to właśnie z nim mocno powiązane są wcześniej wspomniane dodatkowo płatne paczki.

Z dokumentu wyczytamy również, że firma postawiła sobie za cel również przyciągnięcie fanów innych trybów do Fifa Ultimate Team. Według pracowników wydawcy FUT określany jest „kamieniem węgielnym FIFY„, dlatego graczy należy na niego „nawrócić„. Uwagę przykuwa zwrot „robimy wszystko, co w naszej mocy, by zaprowadzić tam graczy„.

Odpowiedź EA w sprawie marketingu FIFA 2021

Nie trzeba było długo czekać, by EA ustosunkowało się do zaistniałej sytuacji. W rozmowie z serwisem Games Industry wiceprezes marki FIFA, David Jackson, poinformował, że źródło całego zamieszania dotyczy okresu przejścia z Fify 20 do wersji 21. Trwało to w miesiącach letnich, czyli w czasie, kiedy to w piłce nożnej trwa przerwa między sezonami. Wydawca, wiedząc o tym, chciał dostarczyć więcej zawartości do trybu FUT, ponieważ to tam sporo czasu przesiadują gracze. Zaznaczył również, że wydawanie pieniędzy w grze jest dobrowolne i nigdy gra nie zmuszała do tego nikogo.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie