E-sportowy Battlefield już w fazie testów

E-sportowy Battlefield już w fazie testów
E-sport Newsy PC
Nowy tryb do Battlefield 1, który otrzymał nazwę Potyczki, jest już ogrywany przez niektórych graczy w ramach zamkniętych testów alpha. Twórcy gry podkreślają, że to początek nowej rywalizacji sieciowej w Battlefield. Potyczki zaoferują zażarte taktyczne starcia, nagradzające umiejętności graczy, planowanie i współpracę drużynową.

Choć prace nad e-sportowym trybem w Battlefield nadal trwają, a szczegóły wciąż są doszlifowywane, nasza wizja jest jasna: to będzie skupiona na współpracy zespołowej rywalizacja dla graczy na wszystkich poziomach umiejętności. „Łatwa do nauczenia się, trudna do opanowania” – być może ten slogan jest już nieco wytarty, ale to właśnie mamy na myśli, mówiąc o naszej grze. Z dwóch pięcioosobowych drużyn, które stają naprzeciw siebie, wygra ta sprytniejsza i lepiej zorganizowana – a przy tym wszyscy gracze będą mieli frajdę – czytamy na oficjalnej stronie Battlefield 1.

13 premier gier na nowy tydzień. I wojna światowa, realistyczne wyścigi, trochę kosmosu, RPG…

Alfa jest dostępna tylko w wersji na Origin na PC. Gracze mnogą walczyć na zmniejszonej wersji mapy „Upadek kolosa”. Otwarte tereny i rzeki wzdłuż linii kolejowej Cateau – Wassigny zostały tak dopasowane, aby nadawały się do zwartych bitew 5 na 5 graczy.

Pojawili się tutaj specjaliści – podzbiór standardowych klas. Każdy z nich reprezentuje konkretną rolę odgrywaną na polu bitwy i cechuje się zarówno unikalnymi możliwościami, jak i ograniczeniami.

Na początek ośmiu specjalistów:

Chirurg polowy: Medyk drużyny, który potrafi leczyć i reanimować członków drużyny.

Dowódca patrolu: Mistrz maskowania ruchów drużyny za pomocą stosowanych masowo granatów dymnych; stanowi zaplecze drużyny i może odradzać się przy członkach drużyny, którzy nie są związani walką.

Saper szturmowy: Specjalizuje się w niszczeniu pojazdów wroga. Jest istnym koszmarem dla każdego kierowcy.

Mechanik polowy: Jego głównym zadaniem jest kierowanie pojazdami drużyny. Biegłość w manewrowaniu i wykorzystaniu terenu to cecha najwybitniejszych kierowców.

Operator moździerza : Specjalista od bombardowania przeciwników wybuchowymi niespodziankami i wspierania drużyny skrzynkami z amunicją. Żołnierz ten doskonale się nadaje do kontrolowania pola bitwy z większej odległości.

Dowódca zagonu: Doskonale nadaje się do walki bezpośredniej i potrafi umieszczać znaczniki odrodzeń, żeby wspomóc posiłki.

Szturmowiec liniowy: Jego uzbrojenie nadaje się do walki zarówno z piechotą, jak i z pojazdami – jest to wszechstronny żołnierz, zdolny do siania zniszczenia, gdziekolwiek się pojawi.

Specjalista od bliskiego zwiadu : Doskonale sprawdza się jako źródło informacji dla drużyny i wykorzystywania ich do pokonywania wrogów z niedużej odległości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie