Dziś ukazał się 200 numer PSX Extreme

 

Kiosk1Warto zadać sobie pytanie dotyczące tego, jak wygląda dziś sytuacja prasy traktującej o grach w Polsce.

Pierwszy numer został wprowadzony na rynek w 1997 roku, zdobywając niemałą popularność i wierne grono fanów. Duża ich część zdążyła już założyć rodziny, nie porzucając jednak swojej pasji. Comiesięczna wycieczka do kiosku po magazyn stała się więc dla wielu osób swego rodzaju rytuałem.


Nie da się jednak ukryć, że współcześnie zainteresowanie czasopismami traktującymi o elektronicznej rozgrywce jest coraz mniejsze. Pokazał to dobitnie przykład Neo+, periodyku wręcz kultowego w niektórych kręgach, który m.in. ze względu na stan zdrowotny redaktora naczelnego – Marcina Góreckiego (Gulasha) przestał się ukazywać. Podobny los podzielił Playbox, Komputer Świat GRY, czy Play, podobnych przykładów jest wiele. Prasa drukowana jest w odwrocie, a obecnie jedyne dwa liczące się na rynku magazyny to: CD Action oraz PSX Extreme.

Ostatnio pojawił co prawda nowy magazyn Gramy!, który celuje przede wszystkim w publicystykę. Nie ukazuje się jednak regularnie i ciężko jest przewidzieć jego przyszłość. W dobie natychmiastowego dostępu do treści znajdujących się w internecie, czasopisma tracą na znaczeniu. Nasza redakcja życzy jednak PSX Extreme kolejnej, okrągłej rocznicy!

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet