Wiedźmin 2 najgorszym prezentem dla Obamy? Przegrał z wódką i pieskiem z porcelany

Stworzony przez dziennik Washington Post ranking z pewnością wyda się wielu Polakom niesprawiedliwy.Zestawienie obejmowało podarunki, które przywódca USA otrzymał w latach 2009-2012. Gra studia CD Projekt RED uplasowała się na 274 pozycji. Co miało wpływ na taką decyzję?

W jednym z newsów pisaliśmy o tym, Barack Obama nie jest fanem gier video. Mimo tego, że redaktorzy oceniają atuty polskiej produkcji RPG, to uważają, że nasz kraj posunął się zbyt daleko w promowaniu Wiedźmina, co nie zostało pozytywnie odebrane.

Na pocieszenie należy wspomnieć o tym, że inne polskie upominki zajęły w zestawieniu znacznie wyższe miejsca. Czarny iPad 2 zajął dziewiąte miejsce, na 38 pozycji uplasował się porcelanowy piesek wraz z portretem Fryderyka Chopina i książką traktująca o kompozytorze. W pierwszej setce (miejsce 92) wywalczyło miejsce także srebrne pióro Waldmanna wraz z pięcioma butelkami Nalewki Staropolskiej i muzyką Ignacego Paderewskiego na płycie.


Jakie prezenty zostały uznane za najbardziej trafione? Pierwsze miejsce zajął srebrny kalendarz Azteków, drugie tradycyjna broń Maorysów, natomiast trzecie przypadło stołowi pingpongowemu. Wartość wszystkich upominków, jakie otrzymał amerykański prezydent we wspomnianym okresie, została oszacowana na 717 tysięcy dolarów.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

7 Shares
Share7
+1
Tweet