Oto dlaczego premiera Dying Light 2 została opóźniona

Dying Light 2 - odrażający mutant zombie na stole
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Opóźnienie premiery Dying Light 2 było niemiłą niespodzianką dla wielu graczy i mogło być nawet niepokojące. Studio Techland zdradza, jak wykorzysta dodatkowy czas, który zyskało dzięki obsuwie.

Tymon Smektała powiedział wprost, że deweloperzy chcą doszlifować szykowany przez siebie produkt. Techland tworzy ogromny projekt i chce się upewnić, że wszystko w nim dobrze ze sobą działa. Co więcej, twórcy gry chcą też wprowadzić parę dodatkowych ciekawostek.

Gra jest pełna skomplikowanych, przenikających się systemów tworzonych przez setki ludzi. W pewnym momencie produkcji wszystkie one naprawdę zaczynają ze sobą współgrać, ale zaczynasz też odkrywać różne przypadki brzegowe, w których być może tak nie jest i chcesz to naprawić. Zazwyczaj są to proste poprawki, ale chcesz mieć pewność, że testujesz i wyłapujesz jak najwięcej takich przypadków. Te dodatkowe dwa miesiące zostaną poświęcone właśnie na to. I może wciśniemy też easter egga lub dwa…

– powiedział Lead Designer gry, Tymon Smektała, w rozmowie z Edge
Cytat dzięki MP1ST

Wiele wskazuje więc na to, że gra jest ukończona i Techland wprowadza tylko ostatnie szlify. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez premiery rodem z Night City. Dying Light 2 to w końcu jedna z najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie