Dying Light 2 Stay Human - widok na zombie mutanta zza jego pleców. Ma wiele odnóży niczym pająk

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

To nie czary. Dying Light 2 trafi na Nintendo Switch

Na konferencji Nintendo ogłoszono, że Dying Light 2 trafi na Switcha. Wszystko za sprawą technologii, która zaczyna napędzać coraz więcej gier na tej platformie.

Mowa oczywiście o chmurze. Przy jej pomocy możemy już ograć chociażby Control i Hitmana 3 na niezbyt potężnej konsolce Nintendo. Dying Light 2 zadziała korzystając z tej samej technologii. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że deweloperzy nie muszą obcinać ustawień graficznych do absolutnego minimum, aby gra ruszyła na słabym sprzęcie. Problem jest taki, że gracz, który chce ograć tytuł w chmurze, potrzebuje przynajmniej przyzwoitego połączenia z siecią. Szczegóły wymagań poznamy bliżej debiutu gry.

Fakt wydania DL2 na Switchu może dziwić, ale to dobra wiadomość dla graczy. Szersza dostępność produkcji to zawsze przyjemna rzecz i miejmy nadzieję, że streamowany port gry zda egzamin jakości.

Wersja w chmurze zadebiutuje równo ze wszystkimi innymi wariantami gry, czyli 4 lutego przyszłego roku. Przypomnijmy, że DL2 trafi również na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jeśli mało Wam nowych wieści o grze, nie poczekacie też zbyt długo. Techland zapowiedział, że 30 września odbędzie się kolejny pokaz Dying 2 Know. Więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się