Dying Light 2 Stay Human - widok na zombie mutanta zza jego pleców. Ma wiele odnóży niczym pająk

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Techland miał świetny pomysł. Oto upiorna historia w świecie Dying Light 2

Techland podzielił się niedawno toną materiałów z Dying Light 2, ale na gameplay’u się nie kończy. Sprawdźcie klimatyczną i niedługą historię osadzoną w świecie gry.

Całość zaprezentowano w formie przypominającej nieco audiobook. Opowiadanie jest czytane przez narratora, ale do dialogów przypisano aktorów. Krótki opis historyjki znajdziecie poniżej.

Podążaj śladami zmęczonego Pielgrzyma szukającego schronienia. Natrafiając na stary kościół, odkrywa historię Rosemary – młodej dziewczyny, która zaginęła dawno temu i od tamtej pory prześladuje ocalałych.

– czytamy w opisie materiału

Niestety, na ten moment opowiadanie Rosemary nie jest dostępne w języku polskim. Póki co udostępniono wersję angielską, rosyjską, niemiecką, włoską i portugalską.

Materiał jest przesiąknięty klimatem gry. Można odnieść wrażenie, jakby opowieść osadzono w średniowieczu, co zresztą było zamiarem Techlandu. Na brak gęstej atmosfery nie możemy narzekać.

Jeśli spodobało Wam się opowiadanie, szykujcie się na kolejne, podobne eksperymenty. Rosemary to tylko jeden z paru zaplanowanych na przyszłość materiałów tego typu. Miejmy nadzieję, że nowe historie odsłuchamy również w języku polskim.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się