Dune 2 potwierdzone! Znamy rok premiery kolejnej części hitu

Film Dune - grafika
Filmy i seriale

Nowa ekranizacja Diuny trafiła już do kin i jest wielkim hitem. Widzowie wyczekiwali informacji o ewentualnym Dune 2 i właśnie się doczekali.

Wytwórnia Legendary Picutres potwierdziła, że kontynuacja ekranizacji książek Franka Herberta jest pewniakiem. Na kontynuację tegorocznego hitu nie poczekamy na szczęście przesadnie długo. Jego premierę ustalono na jesień 2023 roku. Jako reżyser widowiska powróci oczywiście Denis Villeneuve.

Właśnie otrzymałem wiadomość od Legendary, że oficjalnie ruszamy z pracami nad Dune: Part Two. Moim marzeniem było zaadaptowanie „Diuny” Franka Herberta i muszę podziękować fanom, obsadzie, ekipie, Legendary i Warner Bros. za wsparcie tego marzenia. To jest dopiero początek.

– napisał Denis Villeneuve
Źródło: Hollywood Reporter

Otrzymanie zielonego światła przez Dune 2 nie jest wielkim zaskoczeniem. Nowa ekranizacja spotkała się z ciepłym przyjęciem widzów i recenzentów. Może pochwalić się wynikiem 84% od krytyków i 91% od widzów w serwisie Rotten Tomatoes, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Dodatkowo Dune zapowiada się też na niemały sukces finansowy. Już teraz film zarobił dziesiątki milionów dolarów, a w kinach jest dopiero od niecałego tygodnia. Co więcej, trafił również na HBO Max i być może za jakiś czas pojawi się na HBO GO.

Udostępnij: