Wyciekła jedna z poprzednich wersji Duke Nukem Forever. Gra była niemal ukończona

Duke Nukem Forever
Newsy

Duke Nukem Forever ostatecznie okazał się legendarnym rozczarowaniem. Być może wersja z 2001 roku będzie czymś lepszym?

Chyba wszyscy znamy historię osławionego złą sławą Duke Nukem Forever. Jeżeli nie sięgacie pamięcią aż tak wstecz, pozwólcie, że przypomnę. Deweloperzy zapowiedzieli pracę nad grą jeszcze w 1997 roku. Tytuł miał się pierwotnie ukazać nie później niż do połowy 1998 roku. Szybko oczywiście okazało się, że zapewnienia te można wsadzić między bajki. Po wielu latach, sądowych bataliach, przejściach na kolejne wersje silników i zaczynania wszystkiego od zera – Duke powrócił. W 2011 roku. I okazał się epicką porażką.

Gra Gearboxu nie okazała się tym, na co fani księcia liczyli. Być może jednak jest jeszcze nadzieja na horyzoncie. Grupa graczy twierdzi w serwisie Reddit, iż zdobyła dostęp do materiałów związanych z wersją gry z 2001 roku. To mniej więcej niedługo po tym, gdy twórcy przerzucili się na silnik Unreal Engine 1. I, co ciekawe, nie chodzi tu wyłącznie o zapisy z rozgrywki czy screeny.

Gracze podkreślają, że dysponują pełną, niemal ukończoną produkcją, a jej kod źródłowy zamierzają wrzucić do sieci już w czerwcu. W grze znajdziemy „niemal każdy rozdział”, z czego zdecydowana większość jest grywalna. Reszta to etapy, które m.in. nie zawierają przeciwników. Oznacza to, że w 2001 roku twórcy faktycznie byli bardzo blisko ukończenia projektu. Grupa graczy wyjaśnia, iż jest to reprezentacyjna wersja gry pokazanej na E3 2001, ale nie jest to ten sam build.

Przyznam, że choć w 2001 roku nie śledziłem produkcji gry, pamiętam akurat ten konkretny trailer. 3D Realms pozamiatało na ówczesnym E3, a zwiastun zapowiadał naprawdę świetną produkcję. Wielka szkoda, że wydane w 2011 roku „dzieło” tak skrajnie różni się od tamtych materiałów. No cóż – być może niebawem przyjdzie nam zagrać właśnie w tę najciekawszą wersję.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie